Home Zdravie Filmová noc so sypaným čajom a popcornom.

Filmová noc so sypaným čajom a popcornom.

by v f

Zapnite svoj obľúbený film, pripravte popcorn a zabudnite na nudné sýtené nápoje. Táto filmová noc bude výnimočná a plná exotických chutí a vôní.

Na naštartovanie chuťových pohárikov si zalejeme šálku tmavého rooibos čaju, ktorý si môžete kúpiť neochutený alebo s rôznymi príchuťami. Dá sa tak vytvoriť bohatá čajová sada.

Jeho príprava netrvá dlhšie ako rýchly skok do chladničky a následný boj s otvorením plechovky šumivého nápoja. O 2 – 3 minútky je čaj vylúhovaný a pripravený ulahodiť konzumentovi svojou sladkastou chuťou, aj bez zbytočného cukru. Sypané čaje rooibos majú navyše povzbudivé účinky, takže budete svieži po celý večer. A to všetko bez obsahu kofeínu!

Nenecháme sa zatieniť hviezdami filmového plátna na obrazovke a večer pokračuje v kráľovskom štýle. Tentokrát si vychutnáme čaj čínskych cisárov – Pu Erh. Tento čaj je známy svojimi blahodárnymi účinkami na krv a pečeň. Neobsahuje takmer žiadny kofeín a je vhodný aj na večerné pitie. Navyše pomáha až dvakrát rýchlejšie odbúravať alkohol z krvi, ak by si niekto okrem čaju doprial aj niečo omamnejšie.

Večer zakončuje ajurvédsky sypaný čaj Pekný sen, ktorý má upokojujúce účinky a pripravuje telo na nadchádzajúci odpočinok. Medovka, fenikel, citrónová tráva, kvety jazmínu a ruže navodia pokojnú náladu a zrelaxujú myseľ. Dobrú noc!

You may also like