Home Zdravie Ak trpíte týmito problémami, vaše telo vám chce naznačiť nízku hladinu železa.

Ak trpíte týmito problémami, vaše telo vám chce naznačiť nízku hladinu železa.

by v f
Ak trpíte týmito problémami, vaše telo vám chce naznačiť nízku hladinu železa.

Železo patrí medzi mimoriadne dôležité minerály, ktoré sú nevyhnutné pre optimálne fungovanie nášho organizmu. Ak ho človek zo stravy dlhodobo neprijíma dostatok, skôr či neskôr na sebe pocíti negatívne následky. Odporúčané denné množstvo sa líši podľa veku a pohlavia. Kedy zistíte, že vaše telo prosí o pomoc?

Aké sú príznaky nedostatku železa v tele?

To, že vám v tele chýbajú dôležité vitamíny a minerály zistíte veľmi jednoducho. V prípade tak dôležitého prvku, akým je železo, to spoznáte hneď! Napríklad ak je v organizme nedostatok železa, orgány a svaly sú slabo okysličené a pracujú na energetický dlh. Človek sa rýchlejšie unaví aj bez nadmernej fyzickej aktivity. Sprievodným príznakom je tiež malátnosť a celková pocitová slabosť. Ďalším príznakom môžu tiež byť suché vlasy a suchá pokožka. Nedostatok kyslíka vedie k pomalšej tvorbe nových buniek. Týka sa to aj ľudských vlasov a pokožky, ktoré sú pri deficite železa suché, lámavé a oslabené. Prekvapiť vás tiež môžu studené ruky a chodidlá. Nedostatočná cirkulácia krvi spôsobená deficitom železa vedie aj k studenému pocitu v rukách a chodidlách, končatiny totiž pri anémii nie sú optimálne prekrvené.

Ako s týmto problémom bojovať?

Nedostatok železa sa odzrkadlí na vašej kráse a aj zdraví, preto je dôležité tento problém čo najskôr riešiť. Krása a zdravie totiž spolu veľmi úzko súvisia a sú doslova prepletené. Navonok sa totiž prejaví všetko, čo je zlé aj vo vnútri. Kľúčom k vyriešeniu môže byť zmena jedálnička, alebo doplnky stravy železo plus od NATURVITA.

You may also like