Home Šport Peter Kuba (Roko): Existujeme už dvadsať rokov a spolupracujeme so značkou Allianz – Slovenská poisťovňa

Peter Kuba (Roko): Existujeme už dvadsať rokov a spolupracujeme so značkou Allianz – Slovenská poisťovňa

by v f

Handsome businessman in office

Reklamná agentúra Roko vznikla v roku 1995, no aktívnu spoluprácu s klientmi nadviazala o niekoľko mesiacov neskôr v marci 1996. V čele reklamnej agentúry stojí marketingový špecialista. Významným a dlhoročným klientom je značka Allianz, s ktorou agentúra prešla cez dlhú a tŕnistú cestu. Ale aj napriek tomu komunikačne zvládla jeden dôležitý míľnik, kedy sa slovenský Allianz zlúčil so Slovenskou poisťovňou. Vznikol totiž nový brand Allianz – Slovenská poisťovňa, ktorý sa mal dostať do povedomia širokej verejnosti.

Indikátorom úspešnosti komunikačnej stratégie je Funnel Performance Index (FPI), ktorý sa skladá z troch parametrov Brand Awareness Reputation, Considertation a Purchase. Nezávislá prieskumná agentúra, ktorá vyhotovuje meranie, sleduje vzťah obyvateľov k značke. A práve slovenský Allianz sa pýši perfektnými výsledkami vo svetovom meradle, pretože sa zlepšil o desiatky percent. Za komunikačnou úspešnosťou stojí reklamná agentúra, s ktorou značka Allianz spolupracuje už od roku 1996. A za dvadsať rokov dokázala vytvoriť desiatky úspešných kampaní a eventov.

Reklamná agentúra Roko sa od konkurencie odlišuje

Reklamná agentúra sa nezúčastňuje kreatívnych súťaží v porovnaní so svojou konkurenciou, pretože svoju prácu vníma ako remeslo, ktoré má byť prospešné pre klienta. Snaží sa dosiahnuť obchodných cieľov konkrétneho subjektu a nevníma svoju prácu ako kreatívnu exhibíciu.

“Snažíme sa posilňovať značku a dosiahnuť obchodných cieľov. Navrhujeme rôzne komunikačné riešenia. Keď sa Allianz v roku 2010 rozhodol celosvetovo globalizovať brand a vytvoril nadnárodný koncept, museli sme začať spolupracovať s medzinárodnými agentúrami a globálnym marketingom v Nemecku,” dodal na záver Peter Kuba z reklamnej agentúry.

 

FOTO: © Sergey Nivens  / Dollar Photo Club

You may also like