Home Zdravie Ako zlepšiť kvalitu spánku? Toto sú naše tipy!

Ako zlepšiť kvalitu spánku? Toto sú naše tipy!

by v f
Ako zlepšiť kvalitu spánku

Spánok je mimoriadne dôležitý pre každého z nás. Podporuje naše fyzické, ale aj psychické zdravie. Práve to je dôvod, prečo by sme jeho nedostatok nemali podceňovať. My vám prinášame tipy, ako zlepšiť kvalitu spánku tak, aby ste sa vždy zobudili ako znovuzrodení.

Spánok. Pre niekoho bežná činnosť počas noci a pre iného zas neustály boj. Problémy so zaspávaním, neustále zobúdzanie počas noci, vyčerpanie a únava po zobudení. Toto sú faktory, ktoré trápi v dnešnej dobe veľké množstvo ľudí, bez ohľadu na vek. My vám prinášame tipy, ako sa týchto problémov zbaviť a vychutnať si dokonalý spánok.

Správna tvrdosť matraca

Ak túžite mať bezproblémový spánok, v prvom rade je potrebný výber správneho matraca. Nejde len o rozmery a hrúbku, ale tiež aj o vhodnú tvrdosť. V súčasnosti sú obľúbené aj ortopedické matrace, ktoré tvarujú chrbticu. Vďaka tejto vlastnosti sa zobudíte bez akýchkoľvek bolestí krčnej chrbtice a stavcov. Tvrdosť matraca si vyberajte na základe telesnej výšky a váhy.

Doplnky na podporu spánku

V súčasnosti existuje široká škála doplnkov, ktoré sú určené na zvýšenie kvality spánku. Skvelým riešením je aj Tryptosen Spánok. Pomáha udržiavať prirodzený spánok, a tiež podporuje duševnú pohodu človeka. Okrem iného, tento jedinečný výživový doplnok od výrobcu NATURVITA, ktorý taktiež prispieva k optimálnej relaxácii.

Pred spánkom nepozerajte do mobilu

Základným pravidlom, ako sa vyhnúť problém so spánkom je, aby ste tesne pred ním nepoužívali mobil a televíziu. Modré svetlo, ktoré vyžaruje z týchto zariadení dokáže výrazne znížiť kvalitu vášho spánku. Uprednostnite prečítanie knihy, poprípade vyskúšajte relaxačné cvičenia. Pred spaním si nezabudnite vyvetrať. Taktiež môžete vyskúšať prechádzku na čerstvom vzduchu, no rozhodne necvičte žiadne ťažké fyzické aktivity.

You may also like