Home Bývanie Ako sa starať o vírivku v zime.

Ako sa starať o vírivku v zime.

by v f

Zima je ako stvorená na relax v teplej vode v objatí bubliniek. Idylku môže znásobiť už len biela krajina okolo a pomaly poletujúci sneh.

Koniec koncov aj klasická fínska sauna bola v severských krajinách vždy postavená vonku. Rozhorúčení ľudia sa potom ochladzovali skokom do ľadového jazera alebo snehu.

Možno vám saunovanie vo fínskom štýle nie je zatiaľ po chuti, a kľudne vám postačí vyhrievané jacuzzi niekde v pokojnom kúte terasy alebo záhrady.

Aby vám vírivka poskytovala želaný relax, musíte aj vy jej zabezpečiť správny servis počas celého roka.

V zime netreba zabúdať na niekoľko špecifických pravidiel:

  • Pravidelne čistite filter minimálne raz týždenne. Pri väčšom vyťažení vírivky dvakrát týždenne. Ani v zime nezabúdajte na pravidelnú kontrolu kvality vody. Podľa výsledkov testu pridávajte bazénovú chémiu. Čistotu a nezávadnosť vody vo vírivke podporujú aj dodatočné dezinfekčné technologické zariadenia ako UV lampy a generátory ozónu.
  • Pri kvalitných vírivkách neznižujte teplotu po každom kúpaní. Nielen, že spálite viac energie pri každom ďalšom nahrievaní vírivky keď sa budete chcieť opäť vykúpať. Zároveň stratíte to pohodlie, ktoré domáca vírivka alebo bazén s protiprúdom znamená. A teda možnosť okúpať sa kedykoľvek sa vám zachce…pretože budete musieť čakať na správnu teplotu.
  • Pravidelne kontrolujte kryt vírivky, aby vám z nej zbytočne neunikalo teplo. Nezabudnite z krytu odstraňovať sneh a ľad, aby sa kryt nepoškodil.

 

 

You may also like