Home Zdravie Ako sa starať o mastné vlasy? Držte sa týchto rád

Ako sa starať o mastné vlasy? Držte sa týchto rád

by v f
Ako sa starať o mastné vlasy

Nadmerne mastné vlasy môžu byť pre mnohých ľudí nepríjemným problémom. Avšak, so správnou starostlivosťou a niekoľkými jednoduchými tipmi, môžete dosiahnuť, že vaša vlasová pokožka nebude produkovať toľko mazu a vy získate krásne a zdravé vlasy.

Výber šampónu zohráva kľúčovú úlohu

Ak vás trápia mastné vlasy, je nevyhnutné začať s výmenou vášho šampónu. Práve ten zohráva v starostlivosti o vlasy kľúčovú úlohu. V prípade mastných vlasov je vhodné vyhýbať sa šampónom s olejovými zložkami alebo tým, ktoré môžu dráždiť pokožku hlavy, stimulovať nadprodukciu mazu a prispievať k jej zbytočnému vysušeniu, ktoré bude nútiť mazové žľazy produkovať ešte viac mazu. Siahnite radšej po prípravkoch akými sú kondicionér a šampón na mastné vlasy. Takéto prípravky zoženiete napríklad aj v e-shope Notino.sk a vďaka nim zaistíte svojim vlasom optimálnu hydratáciu a lesk, bez nadmerného mazu.

Na spôsobe, akým si umývate vlasy, záleží

Okrem vhodných vlasových prípravkov by ste mali myslieť aj na to, akým spôsobom si vlasy umývate. Ak používate príliš teplú vodu či dokonca vlasy zle oplachujete, pomáhate tým nadmernej produkcii mazu. Počas umývania vlasov, by ste mali používať aj správnu techniku a vlasy umývať krúživými pohybmi od pokožky hlavy. Ideálne je, ak si vlasy vždy umyjete na dvakrát, aby ste zaistili, že ste vlasy naozaj zbavili všetkých nečistôt. Takisto je dôležité, aby ste si vlasy neumývali každý deň a nechali si medzi jednotlivými umytiami dostatočné pauzy.

Vyhýbajte sa množstvu stylingovým prípravkom

Či už ide o tužidlo, lak na vlasy, gél alebo sprej na vlny, časté používanie týchto stylingových prípravkov môže vlasy a vlasovú pokožku zaťažovať. Je to z dôvodu, že tieto prípravky mnohokrát obsahujú látky, ktoré podporujú produkciu mazu. Ak je ich používanie pre úpravu vašich vlasov nevyhnutné, vyskúšajte používať napríklad menšie množstvo alebo ich nepoužívajte úplne pri korienkoch. Okrem stylingových prípravkov môže zvýšiť mastnotu vlasov aj to, ak si ich neustále uhladzujete alebo upravujete rukami.

Nezabúdajte, že starostlivosť o vlasy a pokožku na hlave je dôležitá. Je nevyhnutné, aby ste poznali svoj typ vlasov a vedeli im prispôsobiť výber vhodných kozmetických prípravkov.

You may also like