Home Zdravie Bolesť hlavy – ako sa zbaviť každodenného trápenia?

Bolesť hlavy – ako sa zbaviť každodenného trápenia?

by v f
Bolesť hlavy – ako sa zbaviť každodenného trápenia?

Patríte aj vy k ľuďom, ktorí majú problémy s bolesťou hlavy už od nepamäti? Užívate rôzne tablety od bolesti, ktoré už nepomáhajú a stratili účinok? Bolesť hlavy môže byť spôsobená rôznymi príčinami, môže to byť dlhodobým dôsledkom a zdravotným stavom alebo môže ísť len o ojedinelé bolesti či migrény. Poznať príčinu je základom pre správnu liečbu.

V dnešnej dobe sa lekári najčastejšie u pacientov stretávajú so sťažnosťami na bolesť hlavy. Až deväťdesiat percent dospelých ľudí vo svojom živote pocítia bolesť hlavy. Príčiny môžu byť rôzne, ale ako vždy, bolesť v ľudskom tele je vedľajším účinkom na niečo nežiaduce, či už z vnútra organizmu alebo ako reakcia na vonkajšie okolie.

Včasná diagnóza

Je veľmi dôležité, aby ste dbali o svoje zdravie, a preto je nevyhnutné, aby ste už pri prvých náznakoch neutíchajúcej bolesti pátrali po jej príčine. Bolesť hlavy môže byť spôsobená stresom, únavou alebo môže prechádzať od krku a chrbtice. Bolesť môžeme rozdeliť na primárnu a sekundárnu. Medzi primárnu zaraďujeme migrény, ktoré majú pulzujúci charakter a môžu byť dlhodobo pretrvávajúce. Prudkou bolesťou sa vyznačuje tenzná bolesť hlavy, ktorá je epizodická a chronická. Pokiaľ ide o sekundárnu bolesť, tá môže byť následkom iného závažného ochorenia.

Intervenčná liečba

Centrum pre Liečbu Bolesti – Pain Clinic vo svojich službách okrem iného ponúka možnosť intervenčnej liečby. Každému pacientovi sa venuje individuálne a ponúka možnosť e-konzultácie. Správne vám určia diagnózu a príčinu bolesti, následne prebieha terapeutická liečba. Možnosťou je podávanie kortikoidov – priamo do miesta bolesti alebo radiofrekvenčná ablácia. Intervenčná liečba je výhodnou v tom, že podávané lieky pôsobia priamo na miesto bolesti (nie v celom tele).

Bolesť hlavy netreba zanedbávať, z dlhodobého hľadiska to môže byť veľmi nebezpečné a obmedzujúce. Neodkladajte preto návštevu lekára a naplno využite ponuku modernej medicíny.

You may also like