Home Zdravie Prevencia proti erektilnej dysfunkcii

Prevencia proti erektilnej dysfunkcii

by v f
Prevencia proti erektilnej dysfunkcii

Dnešná moderná doba je často sprevádzaná ubehaným a zaneprázdneným spôsobom života. Veľké množstvo povinností u človeka neraz vyvolá stres, ktorý býva spúšťačom zdravotných problémov. Po čase sa môže prejaviť obezita, cukrovka, či nízka hladina testosterónu. U mnohých mužov to má za následok neschopnosť udržať erekciu. Podniknutie správnych krokov však pomôže tejto dysfunkcii predísť.

Neschopnosť erekcie nie je spojená len so starobou

Erektilná dysfunkcia nemusí mať vždy súvis s rastúcim vekom. Cievny systém ovplyvňuje veľa faktorov. Pri pohlavnom vzrušení sa zvyšuje prívod krvi do pohlavného údu, naplní sa krvou a nastane erekcia. Tento biologický proces môže byť ľahko narušený, ak Vaša každodenná rutina zahŕňa stres, úzkosti, užívanie alkoholu, rôznych liekov, či napríklad sedavú prácu.

Známe symptómy možnej impotencie, je celková neschopnosť erekcie, či nechuť na sex. Zahŕňa to však aj dosiahnutie erekcie len niekedy, ale nie pri každej túžbe po milovaní. Ďalším príznakom je, keď stoporenie nastane, ale netrvá dostatočne dlho na celý akt. V týchto prípadoch netreba problém hneď riešiť chemickou cestou a zaťažiť si pečeň. Je veľa prírodných, pre telo zdravých možností, ako erekciu vyvolať.

Rady na podporu erekcie

Ak v súčasnosti trpíte ED, alebo chcete tomuto problému do budúcna predísť, vyskúšajte tipy pre  zdravie a lepší sexuálny život.

Začnite sa hýbať. Už len každodenná prechádzka môže obnoviť sexuálnu výkonnosť u mužov, ktorí väčšinu dňa presedia, alebo majú problém s miernou obezitou. Netreba byť hneď vrcholovým športovcom, 20 – 30 minútová chôdza denne postačí. Skúste si sledovať jedálniček. Nezdravé jedlo, ktorého tuky upchávajú cievy okolo srdca, môžu rovnako znemožniť prietok krvi do penisu – prietok je potrebný na to, aby sa úd vztýčil. Ak ste sa rozhodli pre pilulky, nemusíte si dať rovno predpísať tie klasické, s chemickými látkami. V kombinácií s inými liekmi by sa Vám mohlo len priťažiť. Môžete vyskúšať zdravšiu cestu v podobe výživových doplnkov. Prírodné výťažky sa podieľajú na podpore erekcie, lepšej výdrže aj chuti na sex. Urobte si výskum a zamerajte sa na certifikované tabletky.

Jednoduché zmeny životného štýlu, správna strava, cvičenie, či obmedzenie fajčenia by mali postačiť ako prevencia proti erektilnej dysfunkcii. Ak ale ED už momentálne zažívate, je tiež dobré zájsť na konzultáciu k odborníkovi. Na urológií Vám pomôžu nájsť riešenie, ktoré je pre Vás vhodné a zaraziť tak problémy ešte v zárodku.

You may also like