Home Články Nemecké frázy, s ktorými sa vo svete určite nestratíte

Nemecké frázy, s ktorými sa vo svete určite nestratíte

by admin

Počuli ste čo povedal známy spisovateľ Mark Twain o nemčine? Podľa neho bola vynájdená bláznami, trvá 300 rokov kým sa ju naučíte a že jej zmysel je asi taký ako tabuľka čokolády počas tropického dňa. Vôbec to nie je pravda! Nemecký jazyk zmysel určite má a ešte k tomu je aj zábavný. O tom vás presvedčia aj nasledovné nemecké hovorové frázy.

Na? – Nebojte sa, nejde o zvolávanie sliepok na kŕmenie. Ľudia v Nemecku takto prejavujú svoj záujem a pýtajú sa vás ako sa máte, poprípade vyzvedajú ako dopadlo rande.   

direktes deutsch

Nul acht funfzehn (08-15). – Keď je niečo 08-15, znamená, že je to dosť nudné. Výraz je odvodený od gulometu MG 08/15, ktorý nosil každý vojak počas 2. svetovej vojny, a preto bol považovaný za tú najobyčajnejšiu zbraň. Odporúčam používať len v okruhu najbližších známych.

Das kannst du deiner Oma erzählen. – Ak vás chce niekto presvedčiť, že stredom vesmíru je Pluto, tak mu jednoznačne dajte najavo, že toto mu určite nezhltnete. Takúto ,,pravdu” môže hovoriť akurát tak svojej babičke (Oma).

Ich habe die Nase voll Davon – Slováci majú plné zuby a Nemci zas plný nos. Nie, nemajú nádchu. To vám len jasne dávajú najavo, že toho majú už dosť.

Podobným zoznamom nemeckých fráz by sme mohli pokračovať až do zajtra. Ak sa chcete naučiť ďalšie pikošky zo života nemeckých alebo iných cudzojazyčných fráz, prineste svoj jazyk na JAZYKOVÉ KURZY BRATISLAVA v Bilingvi – tvoja jazyková škola a zamestnajte ho. KURZY NEMČINY BRATISLAVA, KURZY ANGLIČTINY BRATISLAVA Vám ihneď poskytnú pracovné miesto. ANGLIČTINA PRE DETI? Ukážková hodina je zadarmo a k ničomu vás nezaväzuje. Už na vás čakáme na adrese F. Urbánka 34 – oproti MAXU, Trnava a na  Gessayova 2, Bratislava. Pred ,,pohovorom” nás nezabudnite kontaktovať na tel. 0915 147 256 alebo emailom: nikol@bilingvi.sk

 

 

FERTIG! (HOTOVO!)

 

Autor:  Nikol Karasová

FOTO: bilingvi.sk

You may also like