Home Nezaradené Zanedbávame osobný kontakt

Zanedbávame osobný kontakt

by admin

Počítače sa stali našou prirodzenou súčasťou a bez nich si nevieme predstaviť nielen náš pracovný život ale ani ten súkromný. Často nás tak práve počítače spájajú s reálnym svetom, ale najmä s ostatnými ľuďmi.

Spôsobené je to nielen našou ochotou obetovať čas pri surfovaní na internete, ale možno aj obavou z osobného kontaktu. Na sieti sme predsa len anonymní a môžeme tak povedať všetko to, čo by nás pri osobnom kontakte ani nenapadlo. Aj to je dôvod prečo rastie šikana aj v tejto oblasti. Môžeme sa taktiež prezentovať tak, ako by sme chceli byť vnímaný okolím.

Internet tak pre podobné účely využívame asi všetci. Náchylnejší na závislosť sú však najmä mladiství a deti. No neraz strácame kontrolu aj my dospelí. Preto by sme podobnú záľubu mali držať pod kontrolou a určite touto formou nenahradzovať naše vzťahy.

Často však internet využívame aj na zoznámenie sa s inými. Práve ak Vám robí problém osloviť celkom cudzieho človeka, na internete to môže byť ľahšie. Problém však nastáva v tom, že tu sú všetci anonymne, a tak je tiež možné, že nenatrafíte na toho pravého, ale naletíte podvodníkovi. Práve preto by ste mali vyhľadávať tieto možnosti len u overených zoznamiek, inak Vám nádej na novú lásku veľmi rýchlo spľasne.

Pre niektoré skupiny ľudí je však ešte náročnejšie nájsť toho pravého / tú pravú. Spoločnosť nie je vždy veľmi tolerantná k zdravotným problémom iných. Preto ak máte obavy z pohľadov okolia, vyskúšajte zoznamku pre zdravotne postihnutých.

Prvotný kontakt môže byť vzrušujúci, no nezabudnite, že sa budete chcieť aj stretnúť, ak sa skutočne chcete páčiť, vyhľadajte si aj možnosti ako jednoducho schudnúť.

 

 

 

 

You may also like