Home Články Aká budúcnosť čaká internetovú zoznamku

Aká budúcnosť čaká internetovú zoznamku

by v f

pol_pl_sweter-trzy-guziki-klami-chaber-832_1-jpgMnoho ľudí si o internetovej zoznamke doteraz myslí, že to nie je veľmi dobrý spôsob, ako spoznávať nových ľudí. No tento trend je klesajúci, ukazujú to prieskumy v USA, ktoré ukázali, že v roku 2005 o internetovej zoznamke myslelo iba 44 % opýtaných, že je to dobrý spôsob na zoznámenie. A ako to vidia Američania o desať rokov neskôr? V roku 2015 už 59 % obyvateľov USA považovalo internetovú zoznamku za veľmi dobrý spôsob, ako sa zoznámiť.

 

Aká je budúcnosť internetovej zoznamky

Dnes sa na internetovej zoznamke v USA zoznámi približne polovica mladých párov do 21 rokov. Ale zoznamka je aj pre seniorov, aké percento ľudí od 55 do 65 rokov sa zoznamuje cez internet? V Amerike to v roku 2015 bolo 12 %. Je to vysoké, alebo nízke číslo? Vzhľadom k tomu, že v roku 2005 to bolo iba 6 %, ukazuje to stúpajúci trend. Ten by mal v roku 2031 dosiahnuť až takú úroveň, že približne 50 % párov všetkých vekových kategórií sa zoznámi prostredníctvom internetových zoznamiek.

 

Aké výhody prináša zoznamka

Internetová zoznamka je obrovskou možnosťou pre všetkých introvertov, ktorým zoznamovanie sa naživo veľmi nejde. Práve tento spôsob zoznámenia im dáva šancu premyslieť si to, čo napíšu, prípadne správu ešte pred odoslaním môžu upraviť. Okrem toho veľkou výhodou sú rôzne filtre, ktoré vám pomôžu nájsť vašu spriaznenú dušu. Môžete si vyfiltrovať ľudí podľa veku, pohlavia, mesta, v ktorom žijú, vzdelania či záľub. A oveľa lepšie sa píše niekomu, o kom viete, že máte niečo spoločné.

 

A čo hrozby?

Samozrejme, ani internetová zoznamka nie je úplne bezpečná. Je však bezpečnejšia ako skutočný život, pretože vám na nej nemôže nikto fyzicky ublížiť. Ak však budete opatrný a nerobiť žiadne nezmyselnosti, ktoré by ste nerobili ani v skutočnom svete, je to skvelý spôsob na zoznámenie. Možno aj vy budete o pár mesiacov hľadať svoje obľúbené dámske oblečenie či pánske košele, aby ste na svojom prvom rande urobili dobrý dojem.

You may also like