Home Články Potrebujete v sklade zdvíhaciu plošinu?

Potrebujete v sklade zdvíhaciu plošinu?

by admin

Mať sklad a nemať v ňom vysokozdvižný vozík je prakticky samovražda. A keď nie samovražda, tak povedzte vašim skladníkom, že budú všetok tovar vykladať, nakladať či skladať ručne. Samovražda sa premení na úkladnú vraždu, a keď vás majú zamestnanci radi, tak iba na vražedné pohľady. No nie na všetko stačí iba vysokozdvižný vozík. Predstavte si, že vám pred bránou skladu zaparkuje obrovské nákladné auto bez hydraulickej ruky, bočnice sa nedajú sklopiť a vysokozdvižný vozík dosiahne iba na začiatok korby. Čo robiť v takomto prípade?

 

Pomôže vám plošina

Nie každý sklad ma nakladanie a vykladanie vyriešené ako najväčšie sklady, kde kamión zacúva ku vchodu a jeho vlečka je v rovine s podlahou skladu a môžete tovar naložiť až na samotný koniec vlečky. Váš problém vyrieši zdvíhacia plošina, ktorá dvihne vysokozdvižný vozík aj s nákladom do požadovanej výšky a naloženie tovaru bude jednoduché ako nikdy. Nemusíte vymýšľať, ako premiestniť náklad zo začiatku korby na jej koniec. Plošina a „zdvižka“ to vyriešia za vás.

 

Dávajte pozor na pneumatiky

Pneumatiky výrazne ovplyvňujú stabilitu vysokozdvižného vozíka, stačí aj malá vada či defekt a náklad aj so vodičom môžu byť v ohrození. Preto dbajte na to, aby ste mali kvalitné pneumatiky na vysokozdvižnom vozíku a čo je hlavné – aby boli v perfektnom stave, pretože v sklade sa povaľuje množstvo odpadu – klince, kúsky skla, ostré kamene a čokoľvek, čo by mohlo ohroziť bezpečnosť a stabilitu vozíka.

 

Pravidelná prehliadka

Pravidelná prehliadka nie je dôležitá len pre človeka u lekára, ale aj pre vysokozdvižný vozík u mechanika. Kontrola najpoužívanejších dielov a ich výmena za nové – nové hadice či už hydraulické alebo palivové, nové reťaze, spomínaná kontrola pneumatík, výmena hydraulickej kvapaliny, je veľké množstvo vecí, ktoré sa môžu pokaziť, preto buďte neustále v strehu.

 

You may also like