Home Články Hľadáte si bývanie? Dajte si záležať pri výbere realitnej kancelárie

Hľadáte si bývanie? Dajte si záležať pri výbere realitnej kancelárie

by admin

Hľadáte si nové bývanie, no neviete, kde treba začať? Pri kúpe, prenájme či predaji nehnuteľnosti sa buď môžete spoľahnúť na vlastné sily alebo dáte radšej prednosť realitnej kancelárii, ktorá vám pomôže nájsť či predať nehnuteľnosť. Mnoho ľudí sa však mylne domnieva, že realitná kancelária je úplne zbytočná a všetko sa dá zvládnuť aj bez nej. V podstate je to aj pravda, no treba si uvedomiť, že ide o skutočne veľa „vybavovačiek“, ktoré popri práci nebudete mať čas riešiť. No môžete tomu predísť a vybrať si spoľahlivú realitnú kanceláriu, ktorá je už overená a cenovo dostupná.

Splňte si váš sen o bývaní

Ak hľadáte byt či dom, najlepší spôsob bude hľadať práve na internete, kde je ponuka nehnuteľností skutočne široká. No po zadaní tohto kľúčového slova, nebude predsa len také jednoduché nájsť overenú realitnú kanceláriu, ktorá vám poskytne profesionálne služby a v prvom rade nehnuteľnosť za nízku cenu. Napríklad nehnuteľnosti Košice, ktoré poskytuje realitná kancelária Reality.sk, sú ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí hľadajú kancelárske priestory či pozemky na stavbu za prijateľnú cenu. No túžite radšej po bývaní na Liptove? Tak prečo si nesplniť tento sen a nežiť ako v rozprávke?  Reality Liptov sú veľmi obľúbené a niet sa čomu čudovať. Žiť v horskom prostredí, užívať si pokojné večery na čerstvom vzduchu a tráviť voľné chvíle v prírode je pre väčšinu ľudí  neopísateľný pocit.

Home For Sale Real Estate Sign in Front of Beautiful New House.

Vašou jedinou úlohou bude dohodnúť si stretnutie s maklérom a vybrať si nehnuteľnosť, ktorá splní všetky vaše požiadavky. Pokiaľ však hľadáte len prenájom bytu, nezúfajte. Pre realitnú kanceláriu nie je problém ani to! Či už je to z dôvodu štúdia či len dočasného pobytu v meste, ponuka je skutočne široká. Prenájom bytov Nitra vám poskytne nielen komfortné bývanie v jednom z najnavštevovanejších miest Slovenska, ale aj možnosť užiť si krásu a prostredie Nitry.

Pokiaľ ste sa teda rozhodli pre realitku, treba rátať s tým, že za poskytnuté služby zaplatíte určitú čiastku – províziu.  Práve to je hlavný dôvod, prečo sa veľa ľudí rozhodne predať svoj byt či dom bez akejkoľvek odbornej pomoci. No nakoniec aj tak prídu na to, že to asi nemá zmysel a obrátia sa na služby profesionálov. Výška provízie môže byť síce aj vyššia, ale výhodou je, že ju neplatíte vy, ale kupujúci. Predávajúci však musí navýšiť čiastku, ktorú chce za nehnuteľnosť dostať  práve o túto províziu.

Výhodou je, že realitná kancelária má bohaté skúsenosti na trhu, takže predaj či kúpa domu bude pre vás oveľa jednoduchšia. Reality.sk ponúkajú byty na predaj, domy na predaj, kancelárske priestory, ale aj pozemky vo vybraných lokalitách, ktoré sú atraktívne a bezpečné pre bývanie. Výhodou je i členstvo v Národnej asociácií realitných kancelárií Slovenka, čo poskytuje mnoho výhod klientom i samotnej realitnej kancelárii. Na jednom mieste nájdete širokú ponuku nehnuteľností a my vám okrem iného poskytneme množstvo užitočných rád v právnej a daňovej oblasti.

 

Obrázky: reality.sk +  Andy Dean / Dollar Photo Club

You may also like