Home Bývanie Detský nábytok vyberajte podľa veku dieťaťa

Detský nábytok vyberajte podľa veku dieťaťa

by v f

Detský nábytok je celkom určite neoddeliteľnou súčasťou každej detskej izby. Jeho výber by mal byť maximálne obozretný a nie je dobré ho zanedbávať. Ak potrebujete aj vášmu dieťaťu kúpiť do jeho izby detský nábytok, mali by ste postupovať podľa základných parametrov, ktoré sa detského nábytku týkajú. Pokúsme sa teda na tieto aspekty pozrieť trochu podrobnejšie a poukázať na to, čo by mal nový detský nábytok spĺňať.

BEZPEČNOSŤ DIEŤATA V DETSKEJ IZBE JE NA PRVOM MIESTE

Pri detskom nábytku je potrebné dbať najmä na bezpečnosť. Detský nábytok by mal v optimálnom prípade disponovať niekoľkými certifikáciami, ktoré sa na písacie stoly, skrine alebo stoličky vzťahujú. Tieto certifikáty ponímajú celú radu bezpečnostných opatrení. Inak možno zohnať aj nábytok bez nich. Musí mať ale rýdzo oblé hrany a tiež by mal byť prispôsobený aj z pohľadu kovania, ktoré je jeho neoddeliteľnou súčasťou.

DETSKÝ NÁBYTOK PORASTIE SPOLOČNE S DIEŤAŤOM

Nemenej dôležité je aj to, aby detský nábytok rástol spoločne s deťmi. V prípade, že to tak nie je, dochádza k rýchlym výmenám konkrétnych kusov. U skríň je možné postupovať tak, že nakúpite také, ktoré budú v detskej izbe neustále a bude sa maximálne meniť ich vnútorné usporiadanie. To môže byť skvele prispôsobené veku dieťaťa. Inak môžete kúpiť také stoličky, ktoré sú variabilné a dokážu sa prispôsobiť konkrétnemu dieťaťu.

DIZAJN IDEÁLNE TAKÝ, ABY SA DIEŤA NEHNABILO

Samozrejmosťou by mal byť aj moderný dizajn všetkého vybavenia detskej izby. Interiér môže vyzerať maximálne komfortne a deti sa budú vo vnútri cítiť doslova ako v bavlnke. Najdôležitejšia je najmä voľba tých správnych farieb. Výborné sú hlavne tie pastelové, ktoré budú výrazné. Deti farby milujú, tak prečo im ich nedopriať? Všetko môže byť pokojne ešte navyše okorenené vtipnými samolepkami na stenu. Tie nemusia byť nijako drahé a atmosféru vytvoria úplne skvelú.

You may also like