Home Ekonomika Bojíte sa investovať do firiem? Začnite investovať do zlata!

Bojíte sa investovať do firiem? Začnite investovať do zlata!

by v f

Ak patríte medzi ľudí, ktorý si ako svoje hobby, alebo prácu vybrali práve investovanie, dávajte pozor. Investovanie do nehnuteľností a firiem sa v bežnom ponímaní stáva čoraz menej bezpečné. Ako teda bezpečne investovať?

Investovanie je síce rizikové a dokáže o svoje peniaze prísť, no naopak dokážete aj poriadne zarobiť a zbohatnúť. Veľa ľuďom sa to už podarilo a teraz si žijú ako v bavlnke. Prečo to teda neskúsiť a presvedčiť sa o tom, že investovanie sa naozaj oplatí.

Prečo začať investovať?

Investovať nemusíte hneď do obrovských firiem, nehnuteľností a podobne. Na začiatok si stačí vybrať niečo lacnejšie a bezpečné. Pod bezpečným sa rozumie, že keď do niečoho zainvestujete neprídete o svoje peniaze a daná vec nestratí na hodnote, ale ju len zvyšuje. Medzi takúto vec patrí aj napríklad zlato. Investičné zlato si viete kúpiť len v obchodoch, ktoré takéto zlato dovážajú. Na Slovensku preto nehľadajte v bankách pretože NBS takéto zlato neponúka. Napríklad ani mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe mincí a odliatkov nevyrába. A preto to treba kupovať v obchodoch.

Zlato má výbornú vlastnosť a to, že nestráca na svojej hodnote. Ak do neho vložíte určitú čiastku, neprídete o ňu, ale naopak ju po čase dokážete navýšiť aj o niekoľko desiatok eur. Rovnako neprídete o svoje peniaze v prípade nejakej katastrofy, keďže zlato je takmer nezničiteľné a dokáže vydržať oheň, či povodeň. Ako môžete vidieť, investovať sa dá aj bezpečnou cestou a zárobok tak máte istý. Ak stále váhate prečítajte si pár článkov na internete, alebo knihu a naučte sa o investovaní viac. Alebo si jednoducho založte demo účet a vyskúšajte si to na nečisto. Samozrejme, ak už budete skúsený, môžete začať investovať aj do rôznych firiem ako Apple, Tesla a podobne. Treba však akcie sledovať, aby ste o peniaze neprišli.

Nečakajte a začnite s investovaním ešte hneď teraz!

You may also like