Home Bývanie 5 činností, ktoré nás pri upratovaní domácnosti najviac unavujú

5 činností, ktoré nás pri upratovaní domácnosti najviac unavujú

by v f
5 najviac únavných činností pri upratovaní bytu alebo domu

Upratovanie domácnosti je pre väčšinu ľudí aktivita, ktorú vykonávajú naozaj len vtedy, keď musia. Na druhú stranu sa nájdu aj takí, ktorí upratovanie milujú. Preto im nevadí pravidelne utierať prach, vysávať alebo umývať okná. Vedeli ste však, že ak túto činnosť v láske príliš nemáte, môžete si objednať služby profesionálnej firmy, ktorá váš dom či byt dokonale uprace? 

Domáce práce musíme vykonávať pravidelne, aby sme si u seba doma zabezpečili čistotu a príjemné prostredie. V rámci týchto činností by ste nemali zabudnúť na vysávanie, umývanie okien, utieranie prachu, dôkladné čistenie kúpeľne a upratovanie kuchyne.

Vysávanie domácnosti

Činnosť, ktorej náročnosť sa zvyšuje tým, aký veľký máte dom alebo byt. Predsa len by ste mali vysávačom prejsť každú jednu miestnosť, pretože hlavne v kobercoch sa usadzuje nespočetné množstvo prachu, špiny a aj mikróbov.

Po umývaní okien sa vysávanie označuje za najnáročnejšiu činnosť v rámci domáceho upratovania. Je to najmä kvôli časovej náročnosti. Povysávanie jednej miestnosti vám niekedy môže zabrať aj vyše hodiny.

Na trhu môžete nájsť množstvo vymožeností, kde určite dominuje robotický vysávač. Tento prístroj si po prvotnom spustení oskenuje celý váš dom alebo byt a následne ho počas dňa aj postupne vysáva.

Umývanie okien

Ako sme už spomínali, umývanie okien sa považuje za najzložitejšiu časť upratovania. Väčšina ľudí umýva svoje okná len párkrát za rok, a to najmä v období pred sviatkami.

Pri umývaní okien si dajte záležať na svojej bezpečnosti, najmä ak bývate vo výškových panelákoch alebo poschodových domoch. Odporúčame vám si zabezpečiť opasok, ktorý si zaviažete pevným lanom o pevnú časť v izbe, napríklad o radiátor alebo niečo podobné.

Ak vám to typ okien umožňuje, umývanie okien môžete realizovať len vo vnútri izby. Vďaka tomu si zabezpečíte väčšiu bezpečnosť, no v chladných obdobiach sa teplejšie oblečte.

Utieranie prachu

Prach sa usadzuje prevažne na poličkách alebo miestach, ktoré až tak pravidelne vo svojej domácnosti nevyužívate. Táto činnosť nemusí byť preto príliš náročná, ale skôr únavná.

Predsa len musíte prejsť prachovkou každú jednu poličku, nehovoriac o objektoch na nej. Týmto štýlom sa nevyhnete ani víreniu prachu, ktorí sa bude usádzať na iných miestach v domácnosti.

Problém pri utieraní prachu nastáva vtedy, ak máte alergiu na prach. V tomto prípade vám pomôžu len služby od profesionálov. Upratovacia firma sa postará o upratanie domácnosti a vy si zatiaľ môžete užívať voľný čas, prípadne vybaviť iné povinnosti.

Čistenie kúpeľne

Upratovanie domu sa nezaobíde bez dôkladného čistenia kúpeľne. Keďže ide o miestnosť, kde sa nachádza najviac baktérií, dajte si záležať. Okrem bežného umytia WC, vane a umývadla čistiacim prostriedkom si zabezpečte aj kvalitný dezinfekčný prostriedok, ktorý všetky časti vyčistí do úplných detailov. Niekto nedá dopustiť na biely ocot či sódu bikarbónu.

Upratovanie kúpeľne môže byť fyzicky náročné hlavne pre starších ľudí. Postarajte sa o to, aby vaši rodičia alebo starí rodičia nemuseli toto upratovanie vykonávať sami. Môžete im urobiť radosť tým, že im s kúpeľňou pomôžete, prípadne im objednáte profesionálne upratovacie služby.

Upratovanie kuchyne

Zanesená mastnota, upchaté umývadlo alebo nahromadený riad? Asi každému z nás sa stala jedna zo spomínaných vecí. Z tohto dôvodu by malo byť čistenie kuchyne pravidelnou činnosťou, ktorú budete vykonávať aspoň raz za 1-2 týždne.

Najlepším scenárom je samozrejme okamžité čistenie sporáka a drezu po varení. Nie každému sa to však chce a potom dochádza k zaneseniu mastnoty alebo nahromadeniu špiny v umývadle.

Čo sa stáva často je to, že sa jednoducho nestíhame venovať svojej domácnosti. Nemusíte sa obávať, pretože o čistotu vašej domácnosti sa môže postarať práve upratovacia firma

 

Obrázok od Daniel Kirsch z Pixabay

You may also like