Premýšľate nad novou spálňou a plánujete do nej nový nábytok na mieru? Prinášame vám pár tipov, na čo sa oplatí pri plánovaní nábytku na mieru sústrediť.
1. Dobrá firma či stolár
Najdôležitejší článok tohto procesu je ten, kto vám nábytok vyrobí. Je teda dobré venovať tomu nejaký ten čas, prejsť si recenzie, odporúčania nielen na internete (tie môžu byť často falošné), ale hlavne tie od reálnych kamarátov či známych. Je to dobré pri všetkom, či už zháňate stolára alebo sa obzeráte, kde je vo vašom okolí tá najlepšia požičovňa lyží.
Za dobrú firmu či stolára hovorí jeho práca sama – kvalitný materiál a kvalita spracovania sú jeho vizitkou.
2. Čo všetko budete v spálni potrebovať?
Zamyslite sa nad tým ako to máte doma zariadené? Slúži vám spálňa len na spánok alebo ju máte spojenú napríklad aj s pracovňou? Máte úložné priestory na svoje oblečenie niekde inde v byte, alebo potrebujete šatníkovú skriňu v spálni?
Každopádne budete potrebovať manželskú posteľ a nočné stolíky. Ak vyznávate minimalizmus, prihodíte k tomu ešte jednu poličku a máte hotovo. Nádherná vzdušná spálňa s minimom nábytku ako stvorená na príjemný spánok.
Pravdepodobne (ak nemáte šatňu) sa vám bude ešte hodiť skriňa na oblečenie – odporúčame stavané typy skrine so zrkadlovou stenou.
Do spálne už nič viac nepotrebujete. Každý nábytok navyše je zbytočný. Pamätajte, menej je často viac.
3. Premyslite si koľko chcete do spálne investovať
Čím kvalitnejší materiál a spracovanie, tým bude mať vaša spálňa dlhšiu trvácnosť, ale zároveň bude aj finančne náročnejšia. Tu je dôležité spýtať sa samého seba – podliehate rýchlo trendom a neviete si predstaviť samých seba už navždy v rovnakej spálni? Alebo milujete udržateľnosť, snažíte sa myslieť ekologicky a vždy hľadáte spôsob ako vytvoriť, čo najmenej odpadu?
4. Dizajn! Ako chcete aby vaša spálňa vyzerala
Posledný, ale veľmi dôležitý bod sa týka dizajnu. Aký štýl savám páči, lahodí vášmu oku boho alebo ste skôr luxusnejší typ? Cítite sa dobre v minimalisteckejších priestoroch alebo to radi preplníte? Je dobré si pozrieť nejaké obrázky, fotky, inšpirovať sa, aby ste vedeli, akým smerom sa vydáte už pred vaším prvým stretnutím s vybranou firmou či stolárom.