Home Bývanie Tepelné čerpadlo – kamarát vašej peňaženky aj životného prostredia

Tepelné čerpadlo – kamarát vašej peňaženky aj životného prostredia

by v f
Tepelné čerpadlo – kamarát vašej peňaženky aj životného prostredia

Hľadáte úsporné riešenie vykurovania, ktoré navyše prinesie aj ekologickú výrobu tepla? Tepelné čerpadlo je tou správnou cestou.

Tepelné čerpadlo predstavuje zariadenie, ktoré dokáže čerpať teplo z jedného miesta na druhé. Ich úlohou je nielen dosiahnuť výrobu tepla ekologickým spôsobom, ale hlavne usporiť na výrobe tejto energie. Ich výhodou je fakt, že energiu získavajú z okolitého prostredia, pričom na svoju prácu spotrebuje minimálne množstvo energie. Tú bude potrebovať výlučne na čerpadlo a pohon. Zabudnite na závislosť na fosílnych palivách, eliminujte negatívny vplyv na životné prostredie znížením emisií CO2.

Nebráňte sa pokroku

Výroba tepla pre domácnosť môže byť v dnešnej dobe sprostredkovaná aj tými najpokrokovejšími spôsobmi. Pritom vás to môže stáť menej, ako pri bežných vykurovacích systémoch. Moderné technológie dbajú na čo najväčšiu samostatnosť z pohľadu spotreby elektriny, keďže si poradia v tomto smere len s okolitým prostredím. Prispejte k ochrane životného prostredia, nechajte nové technológie pracovať samé a bez zbytočných obáv z porúch, a navyše si aj čo to našetríte.

Hlavné výhody

  • Vysoká spoľahlivosť
  • Úspora na nákladoch z pohľadu energií
  • Ekologické aspekty
  • Nízka hlučnosť

Vysokoteplotné alebo nízkoteplotné?

Ak ste sa rozhodli vykurovať vaše priestory týmto spôsobom, máte na výber dve možnosti. Pri vysokoteplotnom tepelnom čerpadle typu vzduch-voda zákazníci oceňujú bezproblémové pripojenie k už existujúcim radiátorom a potrubiu, čo vás odbremení od problémov s inštalačným priestorom. Preto sú vhodné hlavne pri výmene starších kotlov či rekonštrukcii objektov. Výhodné však môžu byť aj pri novostavbách. Myslíte ale na minimálnu požadovanú teplotu vody, ktorá predstavuje 55 stupňov Celzia.

Nízkoteplotné tepelné čerpadlo sa hodí napríklad pre nízkoteplotné radiátory alebo podlahové kúrenia. Pre svoju prácu ale nepotrebujú žiaden ohrev vody. Je len na vás či si vyberiete klasický závesný hydrobox, alebo integrovaný zásobník TUV.

Zdroj obrázku: Lazy_Bear / Shutterstock.com

You may also like