Home Stratégie Svetelná reklama vás prezentuje aj v noci

Svetelná reklama vás prezentuje aj v noci

by v f
Svetelná reklama vás prezentuje aj v noci

Každý kamenný obchod, aj každá kancelária či iná prevádzka poskytujúca služby zákazníkom, potrebuje byť vidieť. Rôzne prvky signmakingu sú samozrejmosťou. Ideálne je ich však nasvietiť. Svetelná reklama nás zviditeľní aj potme.

Nebojte sa rozsvietiť

Svetelná reklama nie je iba výsadou veľkých firiem. Vidieť potrebuje byť aj firma malá a živnostník. A rozhodne by sme to nemali podceňovať ani potme. V zimných mesiacoch sa naviac stmieva veľmi rýchlo, a tak je trebárs osvetlenie nášho vývesného štítu dôležité, aby nás zákazníci vôbec našli. Dnes sa už nemusíme báť ani vysokej spotreby elektrickej energie. Svetelná reklama využíva moderné LED technológie, vďaka ktorým si môžeme dovoliť svietiť viac, pretože svietime lacnejšie.

Ako na svetelnú reklamu? Možností nie je vôbec málo

Výroba reklamy pre BTL marketing a signmaking ponúka osvedčené formáty svetelnej reklamy. Používajú sa veľké aj menšie svetelné boxy, obvykle s logom firmy či s ďalšími doplňujúcimi reklamnými textami. Ako reklama sa používajú svetelné 3D logá a nápisy. Populárne sú reklamné totemy a pylóny. Tie sú bežné napríklad na benzínových pumpách. Hitom sú kompozitné kazetové reklamy, ale aj veľmi efektné a dizajnové svetelné výstrče.

Byť vidieť online nestačí

Neverte tomu, že si vystačíte iba s online reklamou. Mnohé firmy sa dnes snažia eliminovať marketingové výdaje za tradičnú reklamu, napríklad za vonkajšiu reklamu. Lenže práve ona, naviac pokiaľ je svetelná, dokáže zdvihnúť prestíž vašej firmy či brandu, ale taktiež v tej najvhodnejšej chvíli osloviť zákazníka a povedať mu: „Vstúp!“ Zákazníkov takto ulovíme efektívne a vlastne s minimálnymi výdajmi na reklamu.

Nezabudnite na svetelnú reklamu v design manuáli ani v marketingovom pláne

Už vo chvíli, kedy navrhujete dizajn manuál, premýšľajte aj nad svetelnou reklamou ako nad prvkom corporate identity. Taktiež ju zahrňte do marketingového plánu pri vzniku firmy, ale aj pokiaľ plánujete otváranie nových pobočiek, či pokiaľ sa napríklad s firmou sťahujete. Na výrobu reklamy, vrátane svetelnej, sa špecializuje firma Ravafol.

You may also like