Home Stratégie Aké vizitky budú v kurze v roku 2023?

Aké vizitky budú v kurze v roku 2023?

by v f
Aké vizitky budú v kurze v roku 2023?

Podnikanie v časoch krízy a ďalších náročných výziev si vyžaduje neustále sa prispôsobovať sa čoraz komplikovanejším podmienkam. To, že sa časy menia, naznačuje aj potreba rebrandingu mnohých firiem, aby sa odlíšili, vynikli a ukázali, že dokážu posúvať hranice a sú flexibilné. Tieto myšlienky v roku 2023 budú nosným prvkom firemného dizajnu, vizitky nevynímajúc. Ak teda uvažujete nad zmenou firemnej identity, toto sú naše tipy na vizitky:

1.  Jedna strana plnofarebná v kontraste s bielou

Farebné vizitky sú už nejakú dobu obľúbeným spôsobom, ako na seba strhnúť pozornosť v záplave štandardných, čisto bielych vizitiek. V tomto roku je trendom kontrastná jednofarebná strana s druhou bielou, aby sa dosiahlo, že každá strana umožní v rovnakej miere vyniknúť tej druhej. Biela strana nesie všetky podstatné kontaktné informácie, zatiaľ čo farebná strana nesie len jednoduchý odkaz, napríklad vaše logo, pokojne aj v bielej verzii. Dôraz je na farbách, minimalizme, jednoduchosti a funkčnom dizajne, ktorý poskytuje všetky potrebné informácie, nič navyše.Presne ako v živote, keď sa snažíme oslobodiť od hromadenia nepotrebných vecí, aj tu prebytočné ozdobné prvky, ktoré nie sú vôbec potrebné, nemajú na vizitkách roku 2023 miesto.

2.  Monochromatické farebné palety

Výber vhodnej farebnej palety sa vo veľkej miere podieľa na úspechu, ktorý vaše vizitky zožnú, to je jednoducho fakt. Tentokrát letia monochromatické odtiene z rovnakej skupiny farieb. Vizitka síce bude obsahovať len jednu farbu, no rozhodne nebude nudná. Odlišné odtiene a tóny sa postarajú o sofistikovaný, upokojujúci a minimalistický dizajn, ktorý nie je sterilný, ale svojou jemnosťou, harmonickým vyžarovaním a súdržnosťou vytvára kontrast k chaosu, v akom sa aktuálne celý svet zmieta. Monochromaticky ladenými vizitkami vyšlete signál, že aj vaša firma chce byť zmenou k lepšiemu.

3.  Odvážne, rebelujúce vizitky búrajúce tradície

Vzbúrte sa voči tradičným, sterilným, zatuchnutým konvenciám a prineste do sveta biznisu trochu sviežeho vetra. Inovantívnym rebelským dizajnom, ktorý predvedie vašu autentickú stránku, zaručene zaujmete. Odlíšte sa, zakomponujte do dizajnu úprimnosť, možno prvky humoru, aby ste ľuďom vyčarili úsmev na tvári v tejto ťažkej dobe, a oni si vás zapamätajú. Alebo sa skúste trochu zamyslieť, ako by ste z vašej vizitky vytvorili multifunkčný nástroj.

Viacúčelová vizitka odrážajúca charakter vášho podnikania, ktorá plní okrem svojej základnej funkcie ešte niečo navyše, má oveľa väčšiu šancu neskončiť niekde založená a zabudnutá. Jedinečný dizajn funguje odjakživa, a ak je navyše aj personalizovaný, o to viac ukáže, že vám naozaj záleží na tom, ako sa prezentujete. Vizitky predsa nemusia byť len nástrojom na zjednodušenie kontaktu s vami, využite ich aj ako spôsob, akým si budujete značku a zanechajte skvelý dojem.

4.  Produkt v centre pozornosti

Doba je rýchla, čo si budeme navrávať. Ak vyrábate alebo predávate nejaký produkt či poskytujete službu, prečo to teda okamžite nedať najavo, aby už na prvý pohľad bolo každému jasné, čomu sa venujete? Priama prezentácia vášho podnikania zábavnou formou, napríklad prostredníctvom jednoduchej ilustrácie či výstižnej ikony, šetrí druhej strane čas. Takéto vizitky majú potenciál byť oveľa ľahšie zapamätateľné, pretože zvýraznia vašu osobitnosť, priamosť a to sú vlastnosti, ktoré ľudia vedia oceniť.

5.  Zaostrené na papier

Na papieri záležalo vždy a v roku 2023 to nebude inak. Dotvorte imidž vizitky výberom správneho papiera v závislosti od typu vášho podnikania. Nebojte sa kraftových papierov a zaujímavej štruktúry, ak je vaše podnikanie kreatívneho charakteru, ale ani recyklovaného papiera v prípade, že sa zameriavate na ekológiu. Papier tiež dokáže podčiarknuť celkový dojem z vizitky a jeho výber o vás veľa prezradí. Luxusné produkty si doslova pýtajú papier prémiovej kvality, ktorý už na dotyk napovie, že vaša značka je výnimočná.

Potrebujete oslnivé vizitky? Tu ich nájdete: https://justprint.sk/vizitka_

 

 

You may also like