Home Šport Ovplyvňuje oblečenie na štvorkolku náš komfort a bezpečnosť?

Ovplyvňuje oblečenie na štvorkolku náš komfort a bezpečnosť?

by v f
Ovplyvňuje oblečenie na štvorkolku náš komfort a bezpečnosť?

Viete perfektne jazdiť na štvorkolke? To ešte neznamená, že sa na nej cítite sebaisto a pohodlne. Zručnosti ovládať tieto stroje sú, samozrejme, nevyhnutné, ale nie jediné, čo ovplyvňujú spôsob jazdy a správanie vodiča. Máte pred každou jazdou nachystanú funkčnú výbavu, aj čo sa týka oblečenia? Ak nie, poradíme vám! 

Tak oblečte si dresy!

Pri jazde v teréne musíme predvídať náhlu zmenu podmienok – ak sa má štvorkolka dostať „z blata do kaluže“, je extrémne zaťažovaná. To sa rovnako prejaví na našej vitalite. Preto je výhodnejšie investovať do kvalitného oblečenia, resp. do voľne strihaných motokros dresov s vysokou odolnosťou. Vrátiť sa domov celý spotený a ušpinený, nie je po jazde v teréne nič výnimočné, ale ani príjemné.

Pri premenlivom počasí vám navyše hrozí prechladnutie. Ideálne vybaviť sa dresom s klimatickou membránou, ktorá neudržiava, ale nadmernú vlhkosť prepúšťa smerom von. Zvýšenú ochranu pre svoje zdravie zabezpečíte modelom s dvojvrstvovým golierom a maximálne priedušnou sieťovinou micro-mesh.

Bundy nielen na zimnú sezónu?

Už viete, ako reprezentatívne odštartovať jarnú sezónu na štvorkolke? Pripraviť by sme sa mali pre čo najširšie spektrum podmienok. Ide o to, aby boli bundy praktické (veľké, široké vrecká) a pohodlné pre umiestnenie bezpečnostných prvok na ramenách, lakťoch a na chrbte. Ďalšou požiadavkou pre bundy na štvorkolku je zateplený a nepremokavý materiál. Preto tí, čo si pravidelne sadajú za silné a široké štvorkolky can am, s rovnakými funkčnými vlastnosťami na ne nadväzuje ich celkový outfit. Máte byť predsa skvelými parťákmi na každom výlete – štvorkolka nevezie vás ani vy ju, ale ste jeden tím!

Čo majú nohavice spoločné so zvrškom oblečenia na štvorkolku?

Aj pri výbere nohavíc prihliadame na funkčnosť, praktickosť pri výbave chráničmi (na kolenách a bokoch). Taktiež si na štvorkolky vyberáme nohavice z viacerých vrstiev – zateplených a nepremokavých. Ľahko udržateľným materiálom do kritických podmienok býva polyester.

Zamerané aj na vašu obuv

Na štvorkolku sa pripravujeme od hlavy do päty. Od nôh hrozí najväčšie riziko prechladnutia  – topánky majú byť maximálne vodotesné, s chráničmi na členkoch a na špičke. Výhody predstavuje vyvýšená obuv. Tá vás chráni pred zablatením, kontaktom s vodou a dobre odráža kamienky z ciest.

 

You may also like