Home Stratégie Sústreďte sa na osobný rozvoj vďaka online kurzom

Sústreďte sa na osobný rozvoj vďaka online kurzom

by v f
Sústreďte sa na osobný rozvoj vďaka online kurzom

Nemáte čas na svoj osobný rozvoj? Neverím, veď čítate tento článok. Prvý spoločný krok máme za sebou, už mi venujete svoj čas a máte dobre našliapnuté, ak máte chuť. Určite sa zhodneme aj na tom, že koronakríza je obdobie, kedy môžeme na sebe pracovať. Lebo sme reálne zistili, koľko času sme investovali – možno až premárnili – činnosťami, ktoré si počas lock a iných downov nemôžeme dopriať. Poďme teda na to, kľudne podľa hesla víťazov: „Nie je pravda, že šťastie praje pripraveným…Tí naozaj pripravení totiž šťastie nepotrebujú.“

Každý sensei, guru, majster, školiteľ, tréner či kouč vie, že keď niekto niečo dokáže, neznamená to zároveň, že to dokáže aj učiť. Preto online kurzy vyberajte uvážlivo, veď dnes vygooglite státisíce výsledkov s kľúčovkami: online, kurz, osobný rast. Vo svete online školení dupľom platí, že vonkoncom nie každý, kto o sebe hlása, že vás niečo naučí, na to má. Pozor teda na „Vlkov z Wall street“, špecifickú skupinu online „školiteľov“ čohokoľvek.

Určite už na vás z online zákutí vyskočila nejaká ich „cool“ reklama o tom, že z vás urobia ak nie rovno milionárov, tak hocičo iné, čo len chcete. Všetkým súdnym ľuďom tento typ podnikavcov bliká načerveno ako kontrolka samodeštrukcie v kozmickom korábe.

Ako si nájsť dobrý online kurz

Investujte svoj čas a peniaze a uvidíte. Takto naozaj zistíte, či kurz stojí za to. Iste, viete čeknúť aj referencie a hodnotenia spokojných zákazníkov, ale…Viete o tom, že pomerne vysoké percento ľudí sa orientuje pri nákupe čohokoľvek práve podľa hodnotení zákazníkov? Rozhodovanie podľa vždy subjektívnych recenzií je jednoducho neobjektívne, aj pri online kurzoch.

Skúsme to teda naostro, ako zážitkové učenie, ktoré zároveň kurz otestuje. Investujte čas, nevyhnutné kurzovné – ktoré z princípu nemá byť ani premrštené, ani „gratis“ – a možno už na prvej lekcii zistíte, že to nie je to pravé orechové. Alebo naopak, budete spokojní, že ste našli presne to, čo vám vyhovuje. Aj obsahom, štýlom, prístupom a najmä tým, čo ste od kurzu očakávali a čo vám nakoniec dal.

Ako nájsť ideálny online kurz?

  • ak nenájdete na webe personalizovaný kontakt, nestrácajte čas
  • preverte si toho, od koho sa chcete učiť – ak má živnosť na čokoľvek, nie je to ten pravý kouč osobného rastu
  • buďte nároční, vyberajte si tých najlepších
  • ak absolvujete kurz a nedozviete sa nič nové, premárnili ste čas a peniaze.

Ideálny kurz je ten, ktorý vás dokáže pozitívne prekvapiť a dá vám viac, ako ste čakali.

Ak máte chuť na kvalitné vzdelávanie, do zdrojov môžete zaradiť aj online kurzy. Ak samovzdelávanie a osobný rozvoj ešte nie sú, tak časom isto budú bežné súčasti vášho každodenného života. Zrejme viete, že Bill Gates a mnohí ďalší z jeho kategórie ročne prečítajú desiatky kníh. A nie hocijakých, ak trošku popátrate, zistíte, aká je to literatúra. To, či si niekto z tvorcov ľudského pokroku popri celoživotnom vzdelávaní našiel čas aj na kurz osobného rozvoja, ich životopisci nezmienili.

Nevadí, oni to asi nepotrebovali tak, ako my, bežní ľudia. Prístupom vizionárov k vzdelávaniu sa ale môžeme inšpirovať. A nájsť ten správny kurz na oceánoch smerovania nášho života. Ale aj na mori vzdelávania, nájsť ten správny kurz, ktorý nám osobne a osobnostne dá presne to, čo potrebujeme.

 

You may also like