Prepravky sú jednoznačne obrovským pomocníkom pri skladovaní a prevážaní všetkých typoch tovarov od potravín až po automobilové súčiastky. Nie vždy však s nimi narábame v súlade s bezpečnostnými pokynmi. Ako môžeme zvýšiť bezpečnosť pri práci s prepravkami a vyhnúť sa tak rôznym nečakaným problémom?
Rozbitie ich obsahu
Ak prepravky naskladáte alebo naložíte nesprávne, veľmi jednoducho rozbijete ich obsah. Či už ide o keramiku, žiarovky alebo zaváraninové poháre, pri páde prepraviek budete mať vďaka črepinám šťastie na minimálne 30 rokov. Stohovateľné prepravky preto vždy klaďte na seba len tak, ako je to uvedené v popise s manipuláciou.
Prasknutie samotnej prepravky
Ak do prepravky naložíte príliš ťažké veci a poukladáte ich na seba niekoľko, riskujete, že prepravka praskne a vezme so sebou aj ďalšie. Naše prepravky sú navrhnuté tak, aby vydržali zvýšenú záťaž aj neodbornú manipuláciu, no pri preprave vecí s vysokou váhou odporúčame použiť napríklad kovové prepravky.
Poškodenie vozidla
Ak prepravky pri prevážaní správne nezaistíte, môže sa stať, že vám v prvej zákrute preletia cez náves alebo zadnú časť dodávky a prídete o všetko, čo ste v nich viezli. Správne zaistenie prepravky počas prevozu eliminuje aj riziko poškodenia vozidla. Ak prevážate napríklad nebezpečné chemikálie, určite nechcete, aby ste ich mali v celom kufri.
Zranenie
Každý je hrdina, keď na seba naskladá komínik pätnástich prepraviek. Neuvedomujeme si však, že aj jemný dotyk dokáže takýto komínik ľahko zhodiť a môže spadnúť na niekoho, kto je práve v okolí. V profesionálnych skladoch sú na to bezpečnostné pokyny, ak však pracujete s prepravkami doma, neriskujte zbytočne len za účelom šetrenia miesta.
Nie vždy je to vaša chyba
Najmä staré prepravky, s ktorými pracovali už naši starí rodičia, nemajú potrebné vlastnosti na to, aby sme sa na neho mohli na 100 % spoľahnúť. Únava materiálu nie je žiadny výmysel. Ak chcete mať prepravky, ktoré vás nikdy nezradia, siahnite radšej po nových, ktoré nemajú za sebou už 20 rokov služby.