Home Ekonomika Podnikateľský účet v novom kalendárnom roku

Podnikateľský účet v novom kalendárnom roku

by v f

Všimli ste si? Všetky u nás pôsobiace bankové inštitúcie museli po zásahu Národnej Banky Slovenska sprísniť podmienky týkajúce sa poskytovania svojich produktov a služieb. Tým pochopiteľne prišli o časť príjmov a musia ich nejako nahrádzať. Jedným zo spôsobov ako tak spraviť, je aj zvyšovanie rôznych poplatkov.

Obzvlášť to pocítia podnikatelia, ktorým kvôli prehľadnosti pohybu peňažných prostriedkov nestačí jeden podnikateľský účet, ale musia ich mať viacero. Možno sa to nezdá, ale aj tých pár eur navyše vytvorí v koncoročnom bilancovaní peknú kôpku peňazí. Ako sa jej vyhnúť? Existujú na našom trhu banky, ktoré by aspoň v začiatkoch podnikania podali ľuďom pomocnú ruku?

Skúste sondovať, pýtať sa kamarátov a známych. To je tá najlepšia a najrýchlejšia cesta, ako dospieť k nejakému požadovanému výsledku. Alebo si všímajte reklamu v televízii, či vás niektorá z nich nezaujme. Poslednou inštanciou je spoľahlivý internet, kde si zistíte dnes už čokoľvek.

Dôležité je, aby ste na začiatku zaplatili čo najmenej

Keďže aj nás táto téma zaujala, za vás sme sa začali informovať, čo by vám tak mohlo sadnúť, čo by bolo pre vás to pravé. Hneď v úvode hľadania sme narazili na internetovú banku s názvom mBank. Povieme vám, že jej portfólio nám prišlo mimoriadne zaujímavé. Hneď na titulnej stránke avizuje banka poskytnutie podnikateľského účtu úplne zadarmo. Za jeho založenie a vedenie neplatíte absolútne nič, a tak isto ste oslobodení od akýchkoľvek poplatkov pri presune peňazí z účtu na účet. Rovnako bezplatne vás vyjdú aj trvalé platby a inkasá a dokonca aj internetová a mobilná aplikácia, aby ste mali komfortnejší prehľad o vašom účte.

Platíte skutočne iba v niektorých prípadoch. A to, ak si z akéhokoľvek bankomatu na Slovensku, alebo v rámci Európskej únie vyberiete sumu menšiu než je sedemdesiat eur, prípadne jej ekvivalent v cudzej mene. Ani toto však neplatí vo všetkých prípadoch, ak by ste sa chceli o výbere z bankomatov v mBank dozvedieť viac, odporúčame vám prečítať si tento článok. Niečo taktiež zaplatíte pri zmene pinkódu vašej bankomatovej karty, prípadne pri pomoci prostredníctvom backingcentral linky.

Týmto poplatkom sa ale môžete hravo vyhnúť. Vybrať viac než sedemdesiat eur z účtu za jeden mesiac je hračkou, pinkód si zaznačíte a niekde dobre ukryjete a infolinke sa vyhnete dôkladným preštudovaním si inštrukcií, ktoré sú podľa nás zrozumiteľné pre každého.

K podnikateľskému účtu vám pribalia ďalšie produkty

Aké sú ďalšie výhody založenia podnikateľského účtu v mBank? No predovšetkým, spomenieme to staré otrepané, že ak už máte niekde v banke aktívny účet, to znamená, že v priebehu roka je na ňom určitý pohyb peňažných prostriedkov, pracovníci banky vás budú evidovať ako seriózneho klienta. V súvislosti s touto skutočnosťou, dostanete istú dôveru a banka vám umožní ľahší prístup k jej ďalším produktom a službám. Napríklad, ak si za nejaký čas po založení si účtu požiadate o spotrebný úver na zakúpenie si najnutnejšieho vybavenia kancelárie, dostanete ho v podstate obratom.

Iná pridaná hodnota podnikateľského účtu v mBank spočíva v možnosti založiť si ich viacero a znovu úplne zadarmo. Na jednom si napríklad sporíte podľa vlastného uváženia. Banka vám dáva na výber. Buď si každú platbu zaokrúhlite smerom nahor, pripíšete si k nej stanovené percentá, alebo si k nej pridáte určitú pevnú čiastku. Je len na vás pre akú formu sporenia sa rozhodnete. No a každý mesiac si potom nasporené peniažky prevediete na iný účet, aby sa vám financie neplietli a zároveň ste o nich mali lepší prehľad.

Príďte si aj po bežný účet a účet pre mladých

Pochopiteľne, mBank ponúka aj bežné účty. Pre ne platí v podstate všetko to isté ako pre účet pre podnikateľov. Založenie a vedenie úplne zadarmo, bankomatová karta tiež zadarmo a úplne bez poplatkov je aj poskytnutie internet bankingu a mobilnej aplikácie. Špecialitou sú detské účty, kedy vašim detvákom ukladáte peniažky na ich účet a zároveň ich tiež aj spravujete. To sa ale týka iba vekovej kategórie od troch do pätnástich rokov. Staršie deti, vlastne už tínedžeri, majú už svoj účet plne pod kontrolou. Sporiace programy sú pripravené aj pre bežné a detské účty a je opäť len na vás – rodičoch, k čomu sa prikloníte.

Poďme ešte niečo povedať k tej internetovej a mobilnej aplikácii. Na rozdiel od internetbankingu predošlých generácií používaných bankami nastal výrazný posun. Prihlasovanie do nich je v súčasnosti jednoduché a bezpečné. A ovládanie doslova intuitívne. Nie je možné, aby sa klient v niečom pomýlil. Vyobrazenie jednotlivých funkcií je prehľadné a farebne zvýraznené pre lepšiu orientáciu. Spomínali sme vyššie zmenu pinkódu vašej bankomatovej karty. Pre mBank žiadny problém. Len zadáte nový, bez toho, aby ste udávali ten pôvodný. To je výhodné najmä pre starších ľudí, ktorí často zabúdajú. Alebo v prípade, že vám bankomatovú kartu odcudzia.

Tých plusov, čo sa týka mBank, je oveľa viacej, no my sme sa vám snažili vyzdvihnúť tie najdôležitejšie prínosy pre vás ako začínajúcich podnikateľov a prípadne pre vašu celú rodinu.

You may also like