Home Vzdelávanie Jazykové kurzy sú skvelé, ak si hľadáte nové zamestnanie – máte omnoho viac príležitostí!

Jazykové kurzy sú skvelé, ak si hľadáte nové zamestnanie – máte omnoho viac príležitostí!

by v f

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, aké výhody vám ponúka znalosť cudzieho jazyka? A aké výhody ponúka znalosť práve anglického jazyka? Dnes sa už angličtina nielenže pokladá za jeden z hlavných svetových jazykov, ale považuje sa už pomaly za samozrejmosť, ktorú by mali ovládať ľudia po celom svete. Aké výhody prináša to, že človek vie po anglicky? Ako sa dá anglický jazyk doučiť, ak ho potrebujete náhle k svojej práci?

Znalosť cudzích jazykov vám otvára možnosti na pracovnom trhu

Najväčšou výhodou znalosti cudzieho jazyka, v tomto prípade konkrétne anglického jazyka, je to, že sa vám pri hľadaní práce rozšíria obzory. Budete si môcť vyberať z viacerých ponúk od väčšieho množstva zamestnávateľov oproti uchádzačovi, ktorý cudzie jazyky neovláda. Dnes už takmer každý zamestnávateľ vyžaduje minimálne elementárnu znalosť angličtiny a navyše pridáva iné cudzie jazyky. V multikultúrnom svete je to niečo, nad čím sa už netreba veľmi zamýšľať a čomu sa nemožno čudovať.

Nadnárodné spoločnosti už poväčšine žiadajú od uchádzačov o zamestnanie znalosť jazyka svojej domovskej krajiny. Na pracovnom trhu je mnoho pracovných pozícií, v ktorých použitie anglického jazyka potrebovať nebudete. Môžete byť však ukrátený o nové možnosti do budúcnosti. Znalosť angličtiny alebo akéhokoľvek cudzieho jazyka so sebou prináša aj obrovské množstvo výhod a benefitov.

Aké pracovné pozície vyžadujú cudzí jazyk?

Ak anglický jazyk neviete, stále si môžete vyberať z mnohých pracovných ponúk, avšak v mnohých prípadoch už nemusí ísť o také lukratívne pozície, prípadne sú to práce menej zaplatené. Zamestnávateľ si znalosť cudzieho jazyka cení, zároveň to však už dnes nie je nič výnimočné. Pracovné ponuky, v ktorých sa požaduje určitá znalosť jazyka, sú väčšinou v oblasti administratívy, manažmentu, financií, ekonomiky, personalistiky alebo iných manažérskych pozícií. Týchto pracovných oblastí je dnes už skutočne mnoho, v niektorých dokonca priamo komunikujete s partnermi zo zahraničia v anglickom alebo inom jazyku, prichádzate s nimi do styku osobne, elektronicky alebo komunikácia pomocou videohovorov.

S angličtinou získavate mnoho výhod

Ďalším z benefitov pracovných pozícií požadujúcich anglický jazyk je často možnosť vycestovania do zahraničia. V rámci svojej práce môžete ísť na služobnú cestu alebo stáž, ktorú vám firma ponúka a prepláca. Môžete sa školiť v nových veciach a prehlbovať svoje jazykové schopnosti.

Okrem toho spoznáte nové krajiny, novú kultúru, ľudí a navyše sa obohatíte v pracovnej oblasti. Vedúci zamestnanci si veľmi cenia ľudí, ktorí sú ochotní a schopní vycestovať samostatne do zahraničia a zariadiť všetko potrebné. Majú v nich dôveru a veria v ich schopnosti.

Určite taktiež odporúčame štúdium cudzieho jazyka ak si zakladáte blog, s ktorý máte v úmysle uspieť aj v zahraničí.

Kurz angličtiny je jedným z najlepších riešení

Ak vás čaká nástup do nového zamestnania alebo sa chystáte svoju prácu meniť a budete potrebovať anglický jazyk, jednou z možností je dobehnúť svoje znalosti v predstihu. Ak si neveríte alebo potrebujete sa cudzí jazyk doučiť, jedným z najlepších riešení je prihlásiť sa na jazykový kurz angličtiny. Klasický kurz vám pomôže zopakovať si veci, ktoré ste nepoužívaním anglického jazyka zabudli. Môžete si však zvoliť aj iný variant – kurz business anglického jazyka.

Business english sa bude hodiť najmä takým ľuďom, ktorí sa budú stretávať s angličtinou denne a potrebujú ju vedieť na obchodnej úrovni. Naučíte sa najdôležitejšie slovné spojenia a slovíčka z obchodnej oblasti a istotne ich vo firme pri svojej práci budete potrebovať a využijete ich. Či už vás pošlú na spomínanú služobnú cestu, alebo prídete do styku s obchodným partnerom zo zahraničia. Kurz angličtiny je určený všetkým, či už sa idete učiť jazyk od začiatku, alebo ste sa ho už niekedy učili. Dokonca ak ste už v anglickom jazyku ako doma, vždy sa môžete obohatiť o nové znalosti.

Získajte zamestnanie snov vďaka angličtine

Nech už ide o čokoľvek – ak ste nezamestnaný, zamestnaný, ale hľadáte si inú prácu kde koľvek na Slovensku alebo ste vo svojej práci spokojný, len si chcete jednoducho zlepšiť svoje znalosti – kurzy angličtiny v Bratislave, alebo kdekoľvek na Slovensku majú dvere otvorené pre každého.

Počas kurzu vás budú učiť skúsení učitelia a lektori zo zahraničia. Môžete si vybrať tiež špeciálne jazykové kurzy, v ktorých vás pripravia na pohovor do zamestnania v anglickom jazyku. Naučíte sa, ako sa najlepšie pripraviť pred pohovorom a najčastejšie kladené otázky a odpovede na ne. Na pracovnom pohovore vás už tak nemusí zaskočiť nepríjemná situácia. Okrem verbálnej komunikácie sa budete venovať aj tej neverbálnej, keďže celkový dojem je veľmi dôležitý. Kurz môže byť celý prispôsobený pracovnej pozícii, o ktorú sa budete uchádzať.

Angličtina tak už nemusí pre vás predstavovať strašiaka, ktorého sa bojíte a vedome sa mu vyhýbate. Vedieť po anglicky je dnes už istota a perspektíva. A možno sa vám učenie cudzích jazykov tak zapáči, že sa neskôr prihlásite na kurz ďalšieho cudzieho jazyka. Sami ste už iste počuli výrok: „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“

You may also like