Home Bývanie Sedačka ako dizajnový doplnok interiéru

Sedačka ako dizajnový doplnok interiéru

by admin

Vo svete bývania sa trendy neustále menia, predovšetkým čo sa týka nábytku. Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu obývacej izby a obmieňate starý nábytok, ktorý vám nevyhovuje svojou estetickou hodnotou, nasledujúce riadky vám pomôžu s výberom novej sedačky. Sedacia súprava je dominantou miestnosti, a preto by ste mali dbať na kvalitu aj dizajn.

Pohovka predstavuje značnú investíciu. No, slúži dlhé roky. A keď už ju po niekoľkých rokoch používania nechcete v obývacej izbe, potom nájde ešte uplatnenie v pivnici či na študentských internátoch.

Kvalita na prvom mieste

Pevnosť a vysoká odolnosť. Tieto dva parametre by mala spĺňať každá kvalitná sedacia súprava. Vysoká kvalita sa odráža vo väčšej hmotnosti nábytku. Ľahké a nie moc kvalitné sedačky vám poslúžia zťažka jeden rok. K výrobe by malo byť použité tvrdé drevo (dub, jelša, breza, javor). Sedacia súprava je potiahnutá látkou, ktorá by mala byť odolná voči mechanickému poškodeniu. Zvoliť môžete aj koženú sedačku, ale tu dbajte na typ kože.

Veľmi dôležitá je kapacita sedačky. Domácnosť s piatimi ľuďmi si nevystačí so sedacou súpravou s dvoma miestami. Ideálnym riešením je sedacia súprava s tromi a viac miestami na sedenie, pričom kapacitu môžete zvýšiť obstaraním kresiel.

Design nasleduje kvalitu

Druhou dôležitou vlastnosťou je samotný vzhľad sedacie súpravy, pretože v interiéri odohráva veľkú úlohu. Design by mal korešpondovať s celkovým vzhľadom miestnosti. Slovenskí bytoví dizajnéri preferujú tuzemskú kvalitu, a preto odporúčajú sedacie súpravy značky HOME DESIGN. Koncept sedačiek navrhuje preslávená módna návrhárka Jana Pištejová, ktorá rešpektuje moderné trendy v bývaní. Sedačky novej značky HOME DESIGN sa vyznačujú mohutnosťou a unikátnym vzhľadom, ktorý nenájdete v kolekciách iných výrobcov nábytku.

You may also like