Home Bulvár Rum Don Papa a pocit neskutočnej slobody

Rum Don Papa a pocit neskutočnej slobody

by v f

Rum Don Papa, v slovenskom preklade Pán otec, je znalcami a pôžitkármi často láskyplne nazývaný jednoducho Don. Jedná sa o prémiový rum exkluzívne vyrábaný len v malom množstve pre milovníkov toho najlepšieho.

Meno rumu Don Papa vznikol ako jedinečný príbeh neospevovaného hrdinu a kľúčovej postavy filipínskej revolúcie koncom 19. storočia. Dionisio Magbuelas, známy medzi miestnymi ako “Papa”, otec Isio, býval predákom na trstinovej plantáži.

Papa Isio bol liečiteľ, šaman, veštec, rebel a vodca skupiny zázračných Babaylanov. Jeho nadšenie, vedenie, osobnosť a duch prispeli k oslobodeniu Filipíncov z područia španielskej nadvlády, ktorá nakoniec vyústila až k nezávislosti “otcovej” milovanej vlasti. A dnes Rum Don Papa vyjadruje a stelesňuje nezabudnuteľného ducha slobody, rebélie a zmyslu pre spravodlivosť svojho menovca.

Don Papa pochádza práve z ostrovčeka menom Negros Occidental, zo samého srdca Filipín. Tu je destilovaný z jednej z najznamenitejšej odrody cukrovej trstiny na svete. Potom zreje sedem rokov v dubových sudoch na úpätí sopky Kanlaon, dokiaľ jeho konzistencia nedosiahne úplnú dokonalosť. Negros Occidental je a vždy bol filipínskym centrom cukru vďaka svojim ideálnym klimatickým a geografickým podmienkam, ktoré v kombinácii s úrodnou vulkanickou pôdou tvoria dokonalé miesto pre rast a spracovanie cukrovej trstiny.

Ľahká a ovocná vôňa spojená s jemnou a delikátnou chuťou v ústach a svetlo-jantárová farba sľubujú jedinečný zážitok, ktorý sa vám rozplynie v ústach v milióne vrstiev. Jeho charakter ponúka neodolateľnú príchuť vanilky, medu a kandizovaného ovocia.

Predaj alkoholu online je povolený od veku 18+.

You may also like