Home Nezaradené Pre aké oplotenie pozemku sa rozhodnúť?

Pre aké oplotenie pozemku sa rozhodnúť?

by v f

Aj vy hľadáte odpoveď na otázku, aké oplotenie pozemku bude pre vás najvhodnejšie? Aké oplotenie zvoliť, aby spĺňalo vaše očakávania nielen o estetike, ale aj funkčnosti a dlhej životnosti?  Nemáte čas venovať sa údržbe dreveného plotu a kované ploty a brány sú nad vaším finančným stropom? Na trhu existujú rôzne druhy drôtených pletív, ktoré sú nielen ekonomické a ľahko udržiavateľné, ale navyše poskytujú niekoľko možností pri výbere vzhľadu či farebného prevedenia. Možno vám náš článok pomôže sa nielen zorientovať v širokej ponuke pletív na trhu, ale uľahčí aj samotné rozhodovanie pred kúpou vašeho ideálneho ochrancu majetku.

Na začiatok je dobré stanoviť si vlastné preferencie o účelnosti, zhotovení či dizajne plotu. Napriek tomu, že drôtené ploty sú veľmi odolné a takmer bezúdržbové, isté rozdiely nájdete. Spolu sa pozrieme na dva druhy najobľúbenejších typov pletív.

Stále najčastejšie používaným a najznámejším pletivom je rolované štvorhranné pletivo inštalované na kovové stĺpy v rozstupe približne 2,5– 3,0 metra. Je vhodné na oplotenie rodinných domov, rekreačných chát, predzáhrad a záhrad, ako aj firiem a rekreačných zariadení. Výhodou je priaznivá cena, kompaktnosť pri prevoze či manipulácií a možnosť inštalácie takmer v každom, aj veľmi zložitom teréne. Štandardne sa dodáva v pozinkovanej úprave, ktorá zaručuje minimálne 10ročnú životnosť. Plot je možné natrieť farbou určenou na kovy a dodať mu tak originálny vzhľad.

V súčasnosti je stále viac populárna poplastovaná úprava pletiva, ktorá predlžuje jeho životnosť o minimálne 2-násobne oproti pozinkovanému pletivu. Pre zabezpečenie najvyššej možnej pevnosti plotu odporúčame čo najväčší priemer drôtu a priemer oka najviac 53 mm. Ak ste napríklad majiteľom horskej chaty alebo záhrady, kde je pravdepodobnosť výskytu divej zveri a chcete sa vyhnúť nepríjemným prekvapeniam pri rannej návšteve zeleninového záhonu, je pre vás vhodná druhá alternatíva drôteného pletiva s hrubšími priemermi drôtov od 2,8 až po 3,5mm.

Zvárané panelové ploty sú stále ekonomická, pohodlná a estetická voľba pre ľudí, ktorí navyše preferujú vyšší bezpečnostný štandard. Samozrejme vám nezaručí nedobytnosť vašeho majetku, ale nespornou výhodou oproti štvorhrannému pletivu je vyššia pevnosť a odolnosť voči nárazom. Panelové oplotenia sa vyrábajú v dvoch povrchových úpravách, a to v žiarovom zinku alebo v najodolnejšej antikoróznej úprave –  pozinkovanie+polyester. V základnej cene poplastovaného oplotenia je na výber antracitová alebo zelená farba a pre náročnejších zákazníkov sú na výber príplatkové farby na objednávku.

Montáž panelového plotu je veľmi nenáročná a zvládne ju priemerne zručný človek. Panely sa inštalujú na kovové stĺpiky pomocou jednoduchých úchytov. Šírka panelov je 2,5 metra a výška podľa preferencií zákazníka od 1,0 do 2 metrov. Velkosť oka závisí od zvoleného typu panela a obvykle je to 200 x 50 mm alebo 200 x 55 mm.

Panelové pletivo dominuje nielen svojím priaznivým pomerom ceny a kvality, ale aj viacerými možnosťami pri výbere dizajnu. Či už ste priaznivcom moderných tvarov alebo milovníkom nikdy nestarnúcej klasiky.

V krátkosti sme sa pozreli na najobľúbenejšie kovové pletivá a ich silné i slabšie stránky. Nezabúdajte, že je dôležité vedieť nielen ako by váš budúci plot mal vyzerať, ale poznať aj povahu pozemku, na ktorý bude inštalovaný. Ak si stále nie ste istý pre ktorý druh oplotenia sa rozhodnúť, neváhajte sa obrátiť na náš tím špecialistov pripravených zodpovedať akúkoľvek vašu otázku.

A ak sa pýtate a čo brána? Bez obáv. Máme v ponuke brány k akémukoľvek plotu a brániť vo výbere pre vás tej najkrajšej, vám rozhodne nebudeme.

 

You may also like