Home Bývanie Zažite chvíľky relaxácie s maľovaním podľa čísel

Zažite chvíľky relaxácie s maľovaním podľa čísel

by v f
Zažite chvíľky relaxácie s maľovaním podľa čísel

Túžite po záľube, ktorá vás bude jednoducho napĺňať? Výborným riešením je maľovanie podľa čísel. Táto činnosť si získala priazeň už mnohých ľudí po celom svete. V tomto článku sa dozviete niečo o tom, čo je to maľovanie podľa čísel a aké prináša výhody.

Ako funguje maľovanie podľa čísel a o čo ide? V skutočnosti ide o činnosť, kde maľujete jednotlivé tvary podľa farby a čísel. Nemusíte sa ničoho obávať, pretože je to veľmi jednoduché a zvládne to skutočne každý. Existujú tiež rôzne úrovne, no začať by ste mali zľahka, tou najľahšou úrovňou. Maľovanie podľa čísel je vhodné tak, ako pre deti, tak aj dospelých. Preto neváhajte a poďte do toho aj vy. Rozhodne to neoľutujete!

Okrem iného, v rámci každého balenia máte jednotlivé farby a štetce. Vždy sa však vopred informujte o tom, čo dané balenie obsahuje. V každom prípade, štetce a farby si môžete podľa potreby kúpiť za symbolické ceny, čo je veľmi výhodné. Tak a teraz sa poďme postupne pozrieť na to, aké benefity prináša maľovanie podľa čísel dospelí alebo pre deti.

Doprajte si relax

Žijeme v uponáhľanej dobe, kedy by sme si mali jednoducho raz za čas dopriať vytúžený relax. Predsa len, je fajn občas nachvíľu spomaliť a relaxovať. To môžete aj prostredníctvom maľovania podľa čísel. Ide o veľmi príjemný spôsob, pri ktorom máte možnosť prísť na iné myšlienky. Vypnete tak od každodenných problémov. Je to výhodné, pretože v opačnom prípade by vás to mohlo ťažiť. To by mohlo prejsť aj do vážnejších zdravotných komplikácií, čo sa rozhodne nevyplatí. Preto si nájdite záľubu, pri ktorej si doprajete relax. Obrazy podľa čísel sú skvelou voľbou, ktorú si bezpochyby zamilujete. Každý človek má na tento typ relaxu iný názor, no my vám odporúčame to vyskúšať. Iba tak zistíte, či vás to naozaj baví.

Dôraz na detaily

Máte kreatívnu prácu, no chceli by ste zlepšiť vlastný dôraz na detaily? Výborným riešením je ručne maľovaný obraz. Práve na ňom sa naučíte, ako to celé vôbec funguje. Naučíte sa trpezlivosti, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležité. S kľudom a pokojom tak budete zvládať všetky prekážky a situácie v živote. To je veľmi dôležité, pretože sa tak môže zlepšiť aj vaše psychické zdravie a vyrovnávanie sa v rôznych životných situáciách. Ak ste doteraz nemali dôraz na detaily dobrý, nezúfajte. Ak začnete s maľovaním podľa čísel, môže sa to výrazne zlepšiť. Taktiež sa posilní aj vaše sústredenie a tiež tvoriaca aktivita. V tomto prípade je to vhodné tak ako pre ženy, aj pre pánov.

Zmiernenie stresu

Pociťujete často nátlak a stres na vašu osobnosť? V tom prípade by ste mali zvážiť maľovanie obrázkov podľa čísel. Ide totiž o relaxačnú metódu, pri ktorej sa naučíte držať svoj stres pod kontrolou. Môžete ho tak zmierniť. Ako dobre viete, stres je veľmi nebezpečný pre celkové zdravie. Môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, po ktorých rozhodne nikto z vás netúži. Aby ste si udržali kontrolu nad stresom, určite vyskúšajte obrazy podľa čísel a ich maľovanie. Je to veľmi výhodné z viacerých hľadísk. Predídete tak mnohým ochoreniam a komplikáciám. Zároveň sa budete cítiť viac uvoľnene.

Obraz podľa vlastnej fotografie

Aj napriek tomu, že na výber máte hneď niekoľko motívov, výborným riešením obraz podľa vlastnej fotografie. Maľovať tak môžete niečo, čo vám je skutočne blízke. Vybrať si môžete z rôznych fotografií. Nezabúdajte si zvoliť vami požadované rozmery. Je to veľmi dôležité. Nemusíte sa však ničoho obávať. Aj v tomto prípade máte na výber hneď niekoľko možností. Obraz podľa vlastnej fotografie môžete aj ďalej darovať. Ide o skutočne jedinečné a originálne riešenie, ktoré si bez akýchkoľvek pochýb zamilujete.

Široký výber motívov

Ak by ste sa predsa rozhodli pre výber z motívov, môžete si zaobstarať rôzne druhy. Ide napríklad o zvieratá, dedinky, kvetiny, krajiny či jedlo. Na výber máte jednoducho veľké množstvo motívov, ktoré si ihneď zamilujete. Vybrať môžete aj vašim deťom detské motívy. Určite ich to bude baviť viac, ako čokoľvek iné. Taktiež budú mať možnosť prísť na iné myšlienky a prejaviť svoju kreatívnu stránku osobnosti.

Rôzne úrovne náročnosti

Možno by ste neverili, no aj maľovanie obrázkov má svoje úrovne náročnosti. Väčšinou ide o ľahkú, stredne ťažkú a náročnú. Samozrejme, zvládli by ste možno hneď aj tú náročnú. Napriek tomu sa však odporúča, aby ste začali zľahka. V opačnom prípade by vám to mohlo odradiť a frustrovať. Preto začnite tou najľahšou úrovňou a postupne pokračuje do vyšších levelov. Samozrejme, až v prípade, že sa na to už cítite. Čo sa týka rozdelenia a odlišností, najľahšia úroveň má väčšinou o trochu väčšie tvary, ktoré môžete vymaľovať. Čo sa týka najťažšej úrovne, tam sú tvary veľmi malé, a tak musíte byť maximálne dôslední.

Ako začať maľovať?

V prvom rade by ste si mali naplánovať, ako začnete maľovať. Mali by ste si totiž zvoliť postup, ktorého by ste sa mali držať. V súčasnosti existuje viacero postupov ako obraz maľovanie podľa čísel vyfarbovať. My vám predstavíme niektoré z nich, ktoré si bez akýchkoľvek pochýb oslovíte.

Začať môžete napríklad tým, že si zoradíte jednotlivé akrylové farby podľa čísel. To znamená, že začať môžete napríklad prvým číslom a vymaľovať tak všetky plôšky na plátne, ktoré zodpovedajú tomuto číslu. Ide o veľmi praktický spôsob maľovania, lebo takýmto spôsobom nebudete musieť neustále striedať farby a štetce.

Medzi najväčšie benefity tohto spôsobu patrí aj to, že vždy máte otvorenú len jednu nádobku s farbou. Ostatné akrylové farby vám tak medzičasom nemôžu vysychať. Taktiež nebudete nútení neustále štetec umývať. Samozrejme, aj táto metóda má svoje nevýhody. Medzi tie patrí napríklad to, že farbu budete mať po celom plátne. Nepatrným dotykom to tak môžete rozmazať.

Ďalším spôsobom, ktorý si môžete osloviť je ten, že začnete z ľavého horného rohu, hornej strany alebo jednoducho od vami zvoleného bodu. Takýmto spôsobom budete pokračovať až k protiľahlej strane celého plátna. Medzi najväčšie benefity tohto spôsobu maľovania podľa čísel je najmä to, že vidíte hneď celú usporiadanosť a aj konečný vzhľad obrazu. Je to síce len na menšom kúsku plátna, ale má to svoje výhody. Nevýhodou tohto spôsobu je najmä časté vymývanie štetcov a väčšia spotreba farieb. Tie vám môžu taktiež začať vysychať.

Čo by ste mali pri maľovaní dodržať?

Ak chcete maľovať obrazy podľa čísel, mali by ste sa držať niekoľkých všeobecných pravidiel. Nemusíte sa však ničoho báť, nejde o nič náročné. Aby sme vám to uľahčili, jednotlivé body vám prinášame popísané v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

V prvom rade by ste si mali dobre skontrolovať vašu objednávku. To znamená, že by ste mali venovať pozornosť najmä výberu súpravy pri objednávke. Zvoľte si vhodnú úroveň a tiež nezabúdajte na vami požadované rozmery a motív. Pri objednávke si tiež môžete zvoliť to, či chcete, aby bol obraz napnutý do rámu alebo nie. Rozhodnutie je len na vás. Všetko záleží aj od vašich preferencií a možností.

Následne by ste si mali na maľovanie vyhradiť dostatok času a v neposlednom rade aj priestoru. Nemali by ste totiž maľovať pod časovou tiesňou a na malom priestore. Postačí vám upratať svoj pracovný kútik a stôl. Na obraz budete potrebovať stojan, noviny alebo maliarsku fóliu. Len pre prípad, aby sa nezašpinilo aj niečo v okolí. Uľahčí vám to tak prácu a ušetrí vám to množstvo času. Musíte však počítať s tým, že obraz nenamaľujete za jeden deň. Chce to viac času, preto si to dobre premyslite a čas si dôsledne rozdeľte.

Na maľovanie si pripravte všetky potrebné akrylové farby, štetce, ale aj misku alebo pohár s vodou. Práve tam totiž budete namáčať zafarbené štetce. Toto by ste mali vykonávať skutočne dôkladne. Nesmie dôjsť k tomu, že zostane v štetci kúsok inej farby. Mohlo by to pokaziť celkový dojem plátna.

Spôsoby, ako maľovať obraz sme si už popísali vyššie. Keď však budete maľovať, mali by ste nechať jednotlivé namaľované časti dôkladne uschnúť. Nech sa nič nerozmaže a nepoškodí. Preto na to vždy dobre myslite.

Ideálny darček pre blízkych

Samozrejme, ak vás maľovanie podľa čísel chytí, môže sa stať, že obrazov budete mať doma viac, než budete potrebovať. V takomto prípade vám odporúčame obrazy darovať. Môžete ich dať na nejaký sviatok svojím blízkym, ktorí sa takémuto darčeku bez akýchkoľvek pochýb potešia. Ide totiž o originálny dar, obzvlášť, keď je maľovaný podľa vlastnej fotografie. Samozrejme, vybrať môžete aj z rôznych motívov, preto to venujte tak, aby sa daný motív približoval záľubám vašich blízkych, ktorých chcete obdarovať.

Maľovanie podľa čísel je pre všetkých

Ak chcete maľovať podľa čísel, môžete. Jednoducho povedané, môže každý. Nech už patríte do akejkoľvek vekovej skupiny, maľovanie podľa čísel môžete vykonávať aj vy. Ide o relaxačnú metódu, ktorá sa dnes uplatňuje aj v materských či základných školách. Často sa však využíva aj v domovoch pre dôchodcov, aby si starší ľudia cvičili svoju motoriku. Preto neváhajte a maľovanie podľa čísel vyskúšajte aj vy. Rozhodne sa to oplatí. Tak čo, idete do toho aj vy? Rozhodne to neoľutujete. Práve naopak. Už po prvom použití si to zamilujete.

You may also like