Home Bývanie Relaxujte v záhrade pri jazierku

Relaxujte v záhrade pri jazierku

by v f

Nový dom už máte postavený, resp. ten svoj starší ste prerobili a teraz sa chcete zamerať na záhradu. Takmer každý si predstaví pri rodinnom dome bazén. Niektorí však takúto vodnú atrakciu na svojej záhrade mať nechcú, a preto sa zameriavajú skôr na krajší pohľad do záhrady.

Výhľad z terasy na malú fontánku vie tiež potešiť váš pohľad, no chcelo by to niečo väčšie. Čo tak nechať si navrhnúť záhradné jazierko na mieru? Záhradné jazierko je veľmi pekná záhradná dekorácia, ktorá osloví nejednu návštevu. Každú jar sa môžete radovať z rozkvitnutých rastlín v jazierku, počas leta si môžete popíjať kávu na záhradnej terase a kochať sa rybičkami plávajúcimi v jazierku.

Vaše záhradné jazierko môže obsahovať aj vodopády či fontány. Celý výzor jazierka záleží len od vás. Na trhu sú dostupné rôzne dekorácie do jazierka typu kamenných fontán, drevených mlynov, domčekov alebo zvierat chrliacich vodu.

Ako začať s plánovaním

Rozhodli ste sa pre záhradné jazierko, miesto vo vašej záhrade už máte a teraz už len nájsť to najlepšie, čo trh ponúka? Výhodné je zveriť výstavbu záhradného jazierka profesionálom.

Jednou z najlepších firiem na výstavbu jazierka je taká spoločnosť, ktorá má svoju profesionálnu históriu a záhradným jazierkam sa venuje už roky. Takáto firma vám zabezpečí všetky potrebné kroky a materiály, ktoré vaše nové jazierko potrebuje.

V prvom kroku pri plánovaní záhradného jazierka vás očarí 3D vizualizácia. Veľkou výhodou je vopred stanovená cenová ponuka, podľa ktorej sa viete rozhodnúť, čo všetko by jazierko mohlo obsahovať. Nasledujú prípravné práce, samostatná výstavba jazierka, inštalácia filtračného systému a dodávka rýb. Práve toto je pre vás tou najkrajšou časťou, kedy si už do svojho nového jazierka môžete vybrať vhodné ryby chované presne pre život v záhradných jazierkach.

Profesionáli, ktorí sa záhradným jazierkam venujú, vás zaškolia do chovu takýchto rýb a aj celkovo porozprávajú o starostlivosti o záhradné jazierko. Stavba pod dohľadom profesionálov je veľmi dôležitá, aby sa nestalo, že vám jazierko zozelenie, rastliny zhnijú alebo ryby uhynú. Myslite hlavne na to, pretože sa oplatí zaplatiť za kvalitu. Ak by ste kedykoľvek potrebovali v rámci výstavby záhradného jazierka máte k dispozícii bezplatné konzultácie.

Pravidlá záhradného jazierka

Pri výstavbe upriamte svoju pozornosť na umiestnenie jazierka. Keďže v záhradných jazierkach sú rastliny, na priamom slnku by ste mohli mať vodu zelenú a páchnucu. Umiestnite preto jazierko vo vašej záhrade tak, aby ste mu dopriali tieň, no zároveň sa vyhýbajte prílišnému tieňu, ktorý by mohol škodiť rastlinám.

Vaše nové jazierko by nemalo byť vedľa stromov, ktorých listy opadajú. Odporúča sa blízko jazierka vysadiť tuje, ktoré by mohli dopriať tieň pre ryby počas slnečných dní. Ak však nejaké listy zo stromov na jeseň padnú do vášho jazierka, vytiahnite ich sieťkou, aby vám nezačali hniť na dne jazierka.

Svoju pozornosť upriamte aj pri výbere rastlín. Na vytvorenie vhodného ekosystému vyberte rastliny plávajúce na hladine jazierka, rastliny s koreňmi pod hladinou a ozdobné rastliny na pobreží jazierka. Opatrne s výberom, najlepšie je rozhodnúť sa pre rastliny z vášho prostredia.

Opatrne by ste mali narábať aj s chemikáliami v okolí jazierka, ktoré by mohli ohroziť vodu pre zvieratá. Chemikálie sa môžu šíriť vzduchom, ale aj dažďovou vodou. Počas celého roku sa staráte o svoju záhradu a tak isto sa starajte aj o svoje jazierko. Je potrebné každú jeseň zbierať listy a na zimu jazierko zazimovať.

Pomocník v starostlivosti o jazierko

Každý jeden majiteľ záhradného jazierka musí ovládať pravidlá starostlivosti o túto dekoráciu. So starostlivosťou o záhradné jazierko vám celý čas bude pomáhať najdôležitejšia súčasť jazierka – kvalitné filtračné zariadenie.

Najlepšie môžete spraviť, ak si necháte vybrať priamo na mieru jazierka. Filtračné zariadenie zaručuje vášmu jazierku čistú a kvalitnú vodu, vhodnú pre život rýb. Samozrejme, filtračné systémy sa skladajú z viacerých častí, ktoré vám zamestnanci firmy pomôžu vybrať.

Len so záhradnými jazierkami si dokážete užiť relax na záhrade, ktorý vám zaručí príjemné chvíle strávené pozeraním sa na rybky plávajúce v jazierku a vážky, ktoré priletia na ochladenie sa vodou. Záleží len na vás, či si vyberiete malé jazierko alebo veľké.

You may also like