Home Bývanie Prinášame vám tipy, ako si uľahčiť maľovanie izieb

Prinášame vám tipy, ako si uľahčiť maľovanie izieb

by v f
Prinášame vám tipy, ako si uľahčiť maľovanie izieb

Plánujete maľovať izby u vás doma, no ešte ste to nikdy predtým nerobili? Prinášame vám niekoľko rád, pomocou ktorých sa vám bude nielen ľahšie maľovať, ale aj s výsledkom budete spokojnejší.

Základom je dobrá technika a postup

Ešte predtým, ako sa do maľovania naplno pustíte, treba zakúpiť farby, s ktorými budete pracovať. Dobre si premyslite nielen množstvo a farebné prevedenia, ale aj kvalitu. Každá farba na stenu je iná preto výber nepodceňujte. V prípade, že sa rozhodnete maľovať byt alebo dom klasickým maliarskym valčekom, potrebovať budete aj mriežku, o ktorú si utriete prebytočnú farbu. Ak nechcete mať malé kvapky po celej miestnosti, valček musíte po mriežke ťahať jedným smerom a to dole. Dôležitý je aj smer natierania stien a miesto, kde začnete. Prvý ťah by ste mali robiť približne na úrovni vašich očí a to v strede steny. Dôvodom je, že pri prvom ťahu nanášate na stenu najviac farby a je jednoduchšie ju rozotrieť rovnomerne zo stredu, ako z kraja. Skúsení maliari radia, že pohyby je dobré vykonávať zhora dole a späť.

V dnešnej dobe sa už steny nemaľujú len nabielo a nie je ničím výnimočným, že jedna izba má niekoľko odtieňov alebo dokonca typov farieb. V tomto prípade je dobré pred maľovaním orámovať stenu maliarskou lepiacou páskou. Jej aplikáciou ochránite vedľajšie steny od škvŕn inej farby a ušetríte si množstvo práce. Pri maľovaní by ste mali valčekom prechádzať čo najtesnejšie pri stene a teda pri lepiacej páske, no nie až úplne nadoraz. Vynechaný pruh v rohu neskôr domaľujte štetcom, budete si istejší. Pásku odlepte v momente, keď stena nebude mokrá, ale ani úplne uschnutá. Ideálne je robiť to v 45 stupňovom uhle a rukou si ju pridŕžať.

Po vymaľovaní izby je potrebné vylepšiť aj nedostatky, ideálne je urobiť tom pomocou širokého a mäkkého štetca. Ten dokáže uniesť dosť farby naraz na to, aby ste ním vykonali dlhý ťah. Hoci mnohí štetec používajú len pri dokončovaní nedostatkov, po ruke je dobré ho mať už na začiatku. Maliari ho používajú aj na odstraňovanie prebytočnej farby na okraji valčeka alebo na miestach, ktoré sa nedajú očistiť na mriežke. Ssúčasťou maľovania profesionálov, ale aj amatérov musí byť fólia na podlahu. Jej úlohou je ochrániť ju pred znečistením a poškodením, ktorému sa inak nevyhnete. V tomto prípade sa neoplatí šetriť, inak vás môže maľovanie vyjsť drahšie ako ste plánovali. Kvalitné prekrytie podlahy nepodceňuje a vyriešte ho už na začiatku.

Kvalitné farby objednáte aj online

Neviete sa rozhodnúť, kde zakúpite farby na stenu, pretože sa obávate kvality? Samozrejme nie je na mieste uprednostňovať cenu pred kvalitou a preto do nich radšej investujte. Širokú ponuku tohto sortimentu ponúka online obchod Bugy, kde nájdete nielen farby, ale aj iné potreby na maľovanie. Okrem toho si priamo z domu môžete objednať aj online kozmetiku, drogériu, slnečné okuliare, parfémy a množstvo iných. Súčasťou ponuky je aj umývateľná farba, ktorá je v dnešnej dobe veľmi žiadaná.

You may also like