Home Bývanie Ako vymeniť staré dvere za nové?

Ako vymeniť staré dvere za nové?

by v f
Ako vymeniť staré dvere za nové?

Ak vaše vchodové dvere prepúšťajú teplo alebo ak sa nezatvárajú správne, je správny čas na ich výmenu. Výmena vašich vstupných dverí zvýši hodnotu vášho domova, bezpečnosť, ba dokonca môžete takýmto spôsobom ušetriť náklady za energie, čo už rozhodne stojí za zváženie! Pýtate sa, ako nasadiť nové dvere svojpomocne? Ak ani vy nemáte s podobným úkonom skúsenosti, nezúfajte. Celý proces je pomerne jednoduchý, postačí vám dávka trpezlivosti a inštaláciu nových dverí hravo zvládnete aj vy!

Dvere správne zmerajte

Uistite sa, aby nový dverný rám a dvere správne zapadli do vášho dverného otvoru. Zasuňte dvere a lištu do existujúceho priestoru medzi hrubý rám domu. Zmerajte vchodové dvere exteriérové od spodnej časti prahu až po spodnú časť dverí. Potom zmerajte výšku existujúcej vnútornej podlahy, aby ste sa uistili, že otváracie dvere neprejdú do podlahy.

Aby dvere nepoškodzovali podlahu

Použite drevené podložky na úpravu nového rámu dverí tak, aby bol zarovnaný pri otvore. Skrutky prevlečte cez kovové pánty a do drevených podložiek v medzerách. Na opačnú stranu (zo strany zámku) vložte drevené podložky na vrch a spodok nového rámu. Skrutkami prevlečte rám do podložky. Po vložení a zaistení podložiek okolo rámu dverí pomocou skrutiek dvakrát skontrolujte rozstupy okolo rámu dverí, konkrétne okolo hornej, strednej a spodnej časti. Dvakrát otvorte a zatvorte dvere, aby ste sa uistili, že fungujú správne a či nepoškrabávajú alebo iným spôsobom nepoškodzujú podlahu.

Izolácia medzier je základ

Izolujte medzery okolo zárubne. Môžete použiť izolačný sprej zo sklenených vlákien alebo zateplenú izoláciu. Tú nechajte vyschnúť a odstráňte všetok prebytočný produkt, ktorý z rámu vyčnieva. Na nové dvere a obloženie naneste špeciálne ochranné prostriedky, ktoré predĺžia životnosť dverí a zároveň ich ochránia pred poškodením. Nielen vchodové, ale tiež interiérové dvereeurookná si zaslúžia venovať dostatok vašej pozornosti pri inštalácii, v opačnom prípade sa netreba čudovať, ak nebudú spĺňať svoj základný účel.

 

You may also like