Home Zdravie Čo je stomatologická chirurgia? Predovšetkým trhanie zubov

Čo je stomatologická chirurgia? Predovšetkým trhanie zubov

by v f

Stomatologická chirurgia zahŕňa hneď niekoľko zákrokov, pričom tým najčastejším je trhanie zubov. Ak máte problémy s chrupom, či už kvôli genetike, zanedbanej ústnej hygiene, alebo kvôli inému závažnejšiemu ochoreniu, mali by ste si nájsť stomatológa, ktorému sa zveríte do starostlivosti. Veľmi dôležité je začať riešiť problémy so zubom čo najskôr, pretože z jedného poškodeného zuba sa môžu zápaly rozšíriť aj do tých okolitých, a potom je liečba beh na dlhú trať. V nasledujúcich riadkoch vám nielen predstavíme stomatologickú chirurgiu ako takú, ale aj kliniku, kam sa môžete objednať.

Trhanie zubov nemusí byť vždy bolestivé

Ak sa povie trhanie zubov, každý si zrejme ako prvý predstaví nepríjemne bolestivý zákrok. Práve kvôli nemu sa veľa ľudí neodvažuje ani chodiť ku zubárovi, čo je obrovská chyba. Bohužiaľ, často ignorácia pravidelných zubných prehliadok končí tak, že boľavý zub nejde zachrániť. Pritom v dnešnej dobe sa nemusíte ničoho báť, pretože si môžete nechať aplikovať injekciu pre znecitlivenie ošetrovanej časti. V podstate ani necítite, že vám stomatológ vŕta či trhá zub.

Stomatologické zákroky

Zoznam stomatologických zákrokov je vskutku široký. Stomatologická chirurgia zahŕňa konkrétne jednoduchú extrakciu, respektíve trhanie zubov, ďalej tiež komplikované a náročné chirurgické extrakcie zubov, resekciu koreňových hrotov zubov, vyrezanie novotvarov v dutine ústnej, odstránenie vačkov a cýst, augmentáciu, kostné štepy a podobne.

Zbavte sa problematických zubov múdrosti

Veľa dospelých sa stretne s pálčivými bolesťami kvôli rastúcim zubom múdrosti. Ak nemáte v dutine ústnej miesto na ich prerezanie, je nevyhnutné nechať si ich odstrániť. Aj keď miesto máte, stomatológ by mal zhodnotiť, či zub múdrosti odstrániť, alebo nie, pretože často býva zdrojom opakujúcich sa problémov a zápalov. Počas trhanie osmičiek neucítite vôbec nič. Odborník vám najprv urobí röntgen, aby zistil, aké korene zuby múdrosti majú, a podľa toho naplánoval celý zákrok. Potom vám pichne injekciu, ktorá dutinu ústnu umŕtvi.

Na akú stomatologickú kliniku sa obrátiť?

V dnešnej dobe nie je jednoduché zohnať kvalitné stomatologickú kliniku, ktorá ešte priberá pacientov. Voľnú kapacitu má ale zubná klinika AUPARK, ktorá momentálne naberá ďalších pacientov. Poskytne vám kompletnú stomatologickú starostlivosť vrátane dentálnej hygieny. Najprv podstúpite vstupnú preventívnu prehliadku, ktorá je bezplatná. Potom vám odborník prezradí, v akom stave je váš chrup, čo je potrebné s jednotlivými poškodenými zubami urobiť, či nepotrebujete zubnú náhradu a podobne. V rámci vstupného vyšetrenia vám stomatológ urobí tiež röntgen, na základe ktorého vyhodnotí stav vášho chrupu.

You may also like