Home Bývanie Plechové strešné krytiny – prehľad najnovších trendov

Plechové strešné krytiny – prehľad najnovších trendov

by v f
Plechové strešné krytiny

Plechové strešné krytiny sa stávajú číslom jedna pri riešení zastrešenia novostavieb alebo rekonštrukcii starších domov. Výber plechovej strešnej krytiny je obrovský, čo zaručuje, že si vyberie aj ten najnáročnejší spotrebiteľ. Najnovšie trendy presvedčia každého, že plechové strešné krytiny sú to pravé pre vašu novostavbu.

Na čo sa zamerať pri výbere strešnej krytiny

Krytiny a šindle sa vyrábajú z rôznych materiálov, ide napríklad o betónové či pálené škridly i trendová škridlová krytina z plechu. Plechová krytina má výhodu v tom, že sa dá použiť na všetky typy striech s rôznym sklonom, ktorý je pri výbere krytiny dôležitým parametrom. Veľký výber dizajnu, farieb a dekorov zaručí, že plechová krytina bude vyzerať dobre aj na dome postavenom v tradičnom štýle. Je nutné spomenúť tiež to, že pokladanie väčšiny typov krytín je finančne náročné, ale tento fakt neplatí pre plechové škridly, šindle či dlaždice. Dôležité je samozrejme tiež to, ako dlho vám strecha vydrží. Životnosť strešnej krytiny by mala byť kľúčovým parametrom počas výberu strešnej krytiny.Plechový šindeľ Jánošík

Plechové šindle – prirodzené a funkčné

Moderné trendy sa dajú skĺbiť s prirodzeným vzhľadom. Ak chcete mať na streche krytinu, ktorá v sebe spája špičkové technické vlastnosti s unikátnym vzhľadom vsaďte na plechový šindeľ Jánošík. Tradičný slovenský dizajn vyrobený pomocou najnovších technológií s ohľadom na trvácnosť, izolačné vlastnosti a odolnosť sú zárukou, že na svoju strechu budete právom pyšní.

Dlaždice – ochrana konštrukcie strechy

Pri pokladaní strechy venujte pozornosť všetkým detailom. Dokončovacie práce by mali byť realizované tak, aby sa zachovala estetická funkcia strechy a tiež jej funkčnosť. Plechové dlaždice tzv. hrebenáče sa postarajú o odvetrávania plechovej strechy a ochránia celú jej konštrukciu. Dlaždice sú nevyhnutnou súčasťou šikmých striech.

Strešné panely – pre každý typ strechy

Potrebujete stavbu zastrešiť extrémne rýchlo, ale zároveň túžite po skvele vyzerajúcej streche? Riešením sú strešné panely. Falcové panely je možné inštalovať na rovné i šikmé strechy, sú ideálne tiež pre pokrytie fasád.

Trvanlivosť strešných krytín

Plechových striech neustále pribúda, čo je znakom, že ľudia sú s týmto typom strešnej krytiny nadmieru spokojní. Okrem už spomínaného jedinečného dizajnu a mechanických vlastností vás iste poteší informácia, že vhodne vybrané plechové strešné krytiny inštalované odborníkmi vám vydržia viac ako 50 rokov.

 

You may also like