Home Bývanie Ktoré vchodové dvere sú trendové a zároveň funkčné?

Ktoré vchodové dvere sú trendové a zároveň funkčné?

by v f
Ktoré vchodové dvere sú trendové a zároveň funkčné?

Zabudnite na to, že vchodové dvere musia byť vyrobené len z dreva. V súčasnosti sú v trende iné materiály, ktoré dokážu vyzerať ako drevo. O tieto materiály sa nemusíte starať a ani sa obávať rýchleho opotrebenia. Funkčné a módne vyzerajúce sú vchodové dvere z plastu alebo hliníka. Oba materiály vám zaručia, že vchod do domu bude bezpečný a zároveň splní vaše očakávania po vizuálnej stránke.

Prečo sa drevené dvere neoplatia kúpiť

Drevené vchodové dvere nájdete hlavne v starších domoch, kde boli osadené pred rokmi. Ak sa o drevo pravidelne staráte, tak vám aj drevené dvere vydržia dlho. Ale prečo kupovať drahé drevené dvere, keď za tú istú alebo nižšiu cenu môžete mať dvere vyzerajúce ako drevené, ktoré vám vydržia celý život bez špeciálnej starostlivosti? Drevené dvere sa časom deformujú, ich povrch je náchylný na poškodenie a menia farbu. Takmer všetky poveternostné situácie drevo nezvláda, ničí sa pod vplyvom slnečného žiarenia i vlhkosti. Ušetrite peniaze a kúpte si hliníkové alebo plastové vchodové dvere.

Plastové vchodové dvere ako trefa do čierneho

Podobne ako plastové okná cena je i cena plastových dverí viac ako priaznivá. Za nízku cenu sa dostanete k dverám, ktoré nebudete musieť meniť po celý život. Plastové dvere majú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti a navyše perfektne vyzerajú. Nie je problém si vybrať podľa vášho gusta, pretože plast sa dá povrchovo upraviť. Touto úpravou sa dosiahne nielen vysoká mechanická odolnosť, ale tiež rôzne farebné prevedenia. Na prvý pohľad môžu plastové dvere vyzerať na nerozoznanie od drevených. Navyše sa o plastové okná i dvere nemusíte špeciálne starať, stačí ich raz za čas očistiť vlhkou handričkou.

Hliníkové vchodové dvere pre celé generácie

Plastové vchodové dvere sú síce stabilné a odolné, ale žiadny materiál sa v odolnosti nevyrovná hliníku. Hliníkové vchodové dvere sú dverami pre celé generácie. Hliník je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí túžia po väčších, dvojkrídlových dverách alebo dverách s presklením. Pevnosť hliníka je zárukou, že sa dvere nezačnú deformovať ani pod vplyvom veľkej ťarchy. Zároveň na hliníkové dvere nevplývajú žiadne poveternostné podmienky. Hliníkové dvere sa zaraďujú medzi veľmi bezpečné, dokážu odolať teplote do 660°C a ťažko ich prekonajú zlodeji. Ak si kúpite dvere z hliníka, ktoré sú vystužené izolačnými materiálmi, tak si môžete byť istí, že z interiéru neunikne teplo. Hliníkové dvere je možné vyrobiť v rôznych farbách a dekoroch.

 

You may also like