Home Bývanie Splňte si sen o dokonalej sedačke. Stačí si vybrať tú správnu pre vás!

Splňte si sen o dokonalej sedačke. Stačí si vybrať tú správnu pre vás!

by v f
Sedačka

Sedačka je dôležitou súčasťou obývacej izby a je prevažne centrom diania vo vašej domácnosti – oddych po práci, poobedný spánok či stretnutie s priateľmi. Pri množstve výrobcov, modelov a materiálov vybrať tú pravú môže byť neľahká úloha. Poradíme vám, aké parametre pri jej kúpe určite treba brať do úvahy, aby vaša sedačka bola pre vás a vašu domácnosť dokonalou voľbou.

Aký je váš životný štýl?

Ešte predtým, ako sa vrhnete do prezerania inšpirácií a modelov, zastavte sa na chvíľu. Každý jednotlivec či rodina žije inak, a teda aj očakávania od perfektných sedacích súprav sa môžu líšiť. Deti a domáci maznáčikovia môžu sedačku poriadne potrápiť, preto je ideálne poobzerať sa po vysoko odolných materiáloch, ktoré sa navyše dajú jednoducho čistiť. Ak je na vašom liste priorít pohodlie, investujte do sedačky s výsuvnými systémami na nohy, či inými praktickými trikmi na ešte väčšie pohodlie pri odpočívaní.

Kde chcete mať sedačku umiestnenú?

Otázka, na ktorú si treba taktiež odpovedať pred samotnou kúpou. Sedacia súprava, ktorá bude voľne stáť v obývacej izbe potrebuje aj zadnú stranu z rovnakého materiálu, ako je zvyšok sedačky. Chcete umiestniť sedačku do rohu? Ktorá strana sedačky bude, v ktorej časti rohu? Pripraveným patrí svet, preto si poznačte všetko potrebné do smartfónu a ušetríte si veľa energie a času.

Dvakrát meraj alebo radšej trikrát

Najviac sklamaní po zakúpení novej sedačky vzniká práve nesprávnym meraním. Tu platí, že merania nie je nikdy dosť. Hoci môžu jej miery dokonale sedieť priamo v izbe, ale sedačku nezmestíte cez dvere alebo okno, niekde ste pri meraní urobili chybu.

Aký máte štýl zariadenia?

Fakt, ktorý netreba opomenúť je váš osobný štýl zariadenia. Ideálna situácia je, ak zariaďujete obývaciu izbu tak povediac od podlahy. Kvalitné stolíky pod TV a iný nábytok nájdete vo všetkých štýloch, preto vybrať vhodný k sedačke nebude žiadny problém. Máte už doma nábytok v štýle, ktorý vám vyhovuje? Pre zachovanie jednotnosti vyberte aj sedačku v rovnakom štýle. Radi experimentujete? Nikde nie je napísané, že štýly nemožno spolu kombinovať. Podstatné je, aby ste sa vy cítili vo vašom priestore príjemne.

 

Zdroj obrázku: lilasgh / Shutterstock.com

 

 

 

 

You may also like