Home Bývanie Pec, krb či pec. Aký zdroj tepla je najvhodnejší?

Pec, krb či pec. Aký zdroj tepla je najvhodnejší?

by v f

Základom harmonického domova je príjemná atmosféra, ktorú vykúzlia krby, krbové kachle, ba dokonca aj pec. Jedná sa však nielen o pýchu interiéru, ale aj o zdroj tepla. V zimnom období nemusíte používať plynové či elektrické radiátory, pretože celú nehnuteľnosť dokáže vyhriať aj správne zvolený krb.

Pri výbere krbu by ste si mali najprv ujasniť niekoľko základných vecí. Koľko miestností majú kachle vyhriať? Kam krb umiestniť? Aký typ paliva používať?

Krb, kachľová pec či krbové kachle?

Súčasný trh je pomerne rozmanitý. Existuje niekoľko alternatív vykurovania. V prvom rade sa ponúka krb a krbové kachle. Oba varianty sú obľúbené predovšetkým pre energetickú nezávislosť v prípade výpadku hlavného zdroja. Dokonca ušetria nemalé peniaze, pretože drevo je oveľa lacnejší zdroj tepla ako elektrina či plyn.

Otvorené krby síce pôsobí elegantne a majú ojedinelý šmrnc, ale pre získanie čo najviac tepla je nevyhnutné spotrebovať dosť paliva. Skôr sú vhodné a odporúčané krbové kachle, lebo majú vysokú účinnosť. Sú ekonomické a niektoré modely navyše disponujú automatickou reguláciou sekundárneho prívodu vzduchu.

Ešte tu máme moderné pece, ktoré nachádzajú uplatnenie v domácnostiach i pizzerii a ďalších prevádzkach. Steny pecí dokážu absorbovať veľmi dobre teplo, ktoré potom sála do celého priestoru.

Kto krby a pece predáva?

Ak hľadáte špecialistu, ktorý sa orientuje na predaj krbov a kachlí, odporúčame pozrieť sa do pestrého produktového portfólia spoločnosti ZOP plus. Vybrať si môžete sálavé krby a pece v rôznych prevedeniach. Prídete si na svoje, či už chcete tradíciu v podobe kachlíc, alebo modernost. Dôležité je, aby vybraná pec svojim designom dokonale zapadla do priestoru. Ak si neviete rady, odborník vám s výberom pomôže. Pozrite sa na webovú stránku www.zopkrby.sk/salave-krby-a-pece.

You may also like