Home Nezaradené Na čo slúži fotopasca?

Na čo slúži fotopasca?

by admin

Pod termínom fotopasca sa skrýva špeciálny aparát, ktorý má bohaté využitie. Slúži na pozorovanie zvierat v prírode, ba dokonca aj ako ochrana majetku. Fotopasca je lacnejšou alternatívou kamerového systému. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme, ako taká fotopasca funguje, ako vybrať vhodný model a kde ju kúpiť.

Sledovanie pohybu zvierat

Fotopasce využívajú predovšetkým poľovníci a lesníci, ktorí prostredníctvom tohto zariadenia registrujú pohyby zvierat. Veľmi populárne sú fotopasce u ochrancov zvierat, ktorí zase monitorujú ohrozené druhy a ich návrat na Slovensko.

S fotopascí proti zlodejom

Ak nechcete kupovať drahý kamerový systém, ktorý je navyše náročný na inštaláciu, môžete využiť moderné fotopasce. V súčasnej dobe nachádza fotopasca veľké uplatnenie pri ochrane majetku. Majitelia nehnuteľností tieto malé prístroje inštalujú do interiéru aj exteriéru. Fotopasce používajú aj obce a mestá k ochrane obecného majetku pred vandalmi.

Ako taká fotopasca funguje? Princíp je úplne jednoduchý. Stačí fotopascu nainštalovať na vhodné miesto. Akonáhle monitorovaný priestor navštívi nevítaný hosť, fotopasca ho vyfotí a fotografiu uloží na SD kartu. Niektoré fotopasce umožňujú odoslanie fotografie ihneď formou MMS na mobil či na e-mail. Takmer okamžite budete vedieť, že sa k vám niekto vlámal.

Kompromis medzi kvalitou a cenou ponúka fotopasca Welltar 7310 MMS, ktorá k svojmu fungovaniu nepotrebuje prívod elektrickej energie. Tento nehlučný model sa pýši mnohými výhodami. Vyhotovuje veľmi kvalitné zábery vo vysokom rozlíšení, vyhotovuje video vrátane zvuku a má najúčinnejší nočný prísvit na trhu. Dosah fotoaparátu je dokonca až dvadsať metrov.

Ak chcete kúpiť fotopasce, môžete sa obrátiť na spoločnosť TEREM s.r.o., ktorá je hlavným distribútorom fotopascí na slovenskom trhu.

You may also like