Home Zdravie Ako bojovať proti akné ?

Ako bojovať proti akné ?

by admin

Zamaskovať nepríjemné akné na tvári kvalitným make-upom alebo korektorom niekedy bohužiaľ nestačí. Závažnejšie formy zanechávajú po sebe dokonca trvalé následky v podobe jaziev, ktorých sa bohužiaľ už nikdy nemusíte zbaviť. Dospievajúce dievčatá, ale aj staršie ženy či mužov postihuje akné najmä na tvári, ale aj na dekolte, ramenách a chrbte. Ak červené pupienky nebudete včas liečiť, máte sklon k tvorbe drobných jazvičiek. To pochopiteľne môže mať vplyv aj na vašu psychiku, a preto je potrebné zahájiť liečbu včasne a komplexne.

Ako akné vzniká?

Čo je vlastne dôvodom vzniku akné? Pri jeho tvorbe dochádza k zrýchlenej a intenzívnej produkcií upchávania mazových žliaz v pleti. V puberte zase dochádza k zvýšenej produkcií pohlavných hormónov. Tie teda spôsobujú zvýšenú tvorbu kožného mazu a najmä u väčšiny dievčat je potom pokožka až príliš citlivá. U dospelých žien sa pupienky vytvárajú pred menštruáciou, ale kľudne aj počas tehotenstva. No nesprávna životospráva, genetická dispozícia a prostredie, v ktorom žijete, sa môžu tiež podieľať na vývoji akné.

Základom je správna starostlivosť o pleť a životospráva

Základom starostlivosti je pravidelné a šetrné čistenie pleti, ktoré odstráni nahromadený kožný maz. Správna kozmetika vám teda môže pomôcť pri boji s akné. Nezabúdajte na kvalitnú pleťovú vodu bez alkoholu, peeling určený na problematickú pleť, masku na tvár, ktorá vás zbaví odumretých buniek a hydratačný krém určený na citlivú pleť. Vyhnite sa mastným, štipľavým a sladkým jedlám, kofeínu a alkoholu. Zabudnite na bielu múku, údeniny a potraviny s vysokým množstvom chémie. Jedzte naopak viacej ovocia, zeleniny a do jedálničku zaraďte potraviny v čerstvom stave.

Nedostatok vitamínu B sa prejavuje zvýšenou činnosťou mazových žliaz, preto vám môžu chýbať vitamíny skupiny B. Zamerajte sa predovšetkým na vitamíny B2, B7 a B5, ktoré pomáhajú zlepšiť celkový stav pleti, predchádzať vzniku vrások a tvorbe akné. Dajte si však pozor na nadmerný príjem vitamínov B6 a B12, ktoré môžu stav pleti zhoršiť. Jazvy po akné môžete potierať alpou, vazelínou alebo pastou, ktorú si vytvoríte z cesnaku a medu. Ide však len o domáce rady, takže pokiaľ je to vážne, radšej zájdite za dermatológom.

face-up! 2Nová metóda liečby akné

Chceli by ste sa však akné zbaviť jednoducho a efektívne? Novinka na trhu – kozmetický prístroj Face-up! je pre vás ako stvorený. Ide o novú metódu pri liečbe nepríjemných pupienkov a nedokonalostí na pokožke, ktoré dokáže tento prístroj zmierniť a následne úplne odstrániť. Aplikácia je veľmi jednoduchá a ďalšou skvelou správou je, že vám zaberie len 10 minút denne. Účinnosť prístroja overila aj klinická štúdia na 190 pacientoch, pričom liečba akné týmto kozmetickým prístrojom pomohla vyriešiť problém až u 90%.

 

Syda Productions / Dollar Photo Club

 

You may also like