Home Bývanie Moderný interiér – horúce dizajnové trendy

Moderný interiér – horúce dizajnové trendy

by admin

Rok 2015 a interiérový dizajn by sme mohli spojiť v kombinácii klasického luxusu a univerzálnej funkčnosti. Konkrétne trendy Vám v ďalších riadkoch predstaví MT-nábytok, partner pre štýlové bývanie.

Túžba vytvoriť  odvážny a zaujímavý životný priestor

Klasické, retro a moderné dizajnové nápady, tradičné i nové materiály, exotické motívy, svieže farby, etnické vzory, umelecké detaily či prekvapivé kombinácie textúr otvárajú možnosti pre každého. IN sú aj pozlátené starožitnosti, zamat, hodváb, prípadne vyrezávané drevené akcenty, ktoré sa prelínajú s priemyselnými kovovými detailmi, originalitou a štýlovým vzhľadom. V prvom rade ide o to, aby sme vyjadrili svoju osobnú túžbu vytvoriť odvážny a zaujímavý priestor pre život.

Zabudnite na súlad

Väčšina z nás túži po absolútnej harmónií, a preto sa často až príliš silene snažíme všetko precízne zladiť. Svet však nie je dokonalý, na čo upozorňujú tento rok i bytoví dizajnéri. Môžete si preto dovoliť aj nejaký ten „interiérový výstrelok“. Aby ste sa vyhli gýčovitosti a držali sa horúcich trendov, sústreďte sa najmä na akýsi sofistikovaný vzhľad, ktorý pozostáva zo zlata, prírodných textúr a nádychu 50-tych až 70-tych rokov minulého storočia. Aj v modernom interiére sa môže teda objaviť nejaká tá rustikálna alebo retro komoda. Úžasne sa vynímajú napríklad pozlátené vodovodné kohútiky v kúpeľni, no keďže medzi trendy patrí aj mixovanie povrchovej úpravy, celkom pokojne môžete zvážiť tiež bronz pre svietidlá v obývacej izbe.

Okoreňte si to

Pre niekoho možno neprípustné, pre iného úžasné. Ak Vás vždy fascinovali obrovské kože pred horiacim krbom, teraz je ten správny čas nejakú si zaobstarať. Dizajnéri odporúčajú hlavne hovädziu kožu, ktorá však nie je vhodná len ako koberec. Modernosť a estetické cítenie doplníte tiež hovädzími vankúšmi, prikrývkami, ba dokonca umeleckými dielami z hovädziny. V prípade, že sa plánujete držať trendov skutočne zodpovedne, namiesto maľovky sa preorientujte na tapety. Pokiaľ by sme mali hovoriť o farbách pre rok 2015, tak to jednoznačne vyhrala Marsala, ale dominujú aj odtiene modrej. V týchto farbách môžu byť aj stoličky alebo konferenčný stolík. V prípade, že sa nebojíte byť odvážnejší a chcete byť absolútne TOP, potom skúste tmavomodrú skombinovať so zlatou.

Čo na to hovoríte, zamilujete si interiérový dizajn roku 2015, alebo je pre Vás až príliš extravagantný?

Foto: mt-nabytok.sk/komoda-florance/

You may also like