Home Bulvár Na čo myslieť, keď kupujete plastové okná a dvere?

Na čo myslieť, keď kupujete plastové okná a dvere?

by v f

Nové okná a dvere by ste určite nemali nakupovať takpovediac bezhlavo a rozhodovať sa len podľa ceny. V hre je viacero faktorov, ktoré môžu rozhodnúť o tom, či budete so svojim výberom napokon spokojní. Pretože nie je plastové okno ako plastové okno! A rozdiely v kvalite produktov od rôznych dodávateľov môžu byť naozaj obrovské. Čo všetko by ste teda mali zvážiť a ako postupovať pred nákupom?

Oslovte viacerých dodávateľov

V prvom rade sa nezameriavajte len na jediného dodávateľa. Oslovte viacerých a nechajte si od nich vypracovať cenové ponuky. Dodávateľa môžete osloviť aj online. Ak si napríklad do vyhľadávača zadáte heslo plastové okná Bratislava, získate prehľad o predajcoch plastových okien v hlavnom meste. Odporúčame kontaktovať najmä dodávateľov a výrobcov okien, ktorí na trhu fungujú už dlhšiu dobu a majú spokojných zákazníkov. Pýtajte si teda aj recenzie, prípadne si ich vyhľadajte na webe.

Čo všetko je v cene?

Pamätajte, že keď si vyberáte plastové okná cena by nemala byť jediným a rozhodujúcim faktorom. Pretože za kvalitu je potrebné si priplatiť. Aj keď sa vám možno zdá, že cena za plastové okná alebo plastové vchodové dvere, ktoré ste si vybrali, je výborná, nemusí to byť pravda. Porovnajte si, či iný dodávateľ neponúka v podobnej cene aj ďalšie komponenty, prípadne služby k oknám. Určite sa teda informujte, čo všetko zahŕňa cenová ponuka.

Pozor aj na záručné a pozáručné služby

Výmenou starého okna za nové by to končiť určite nemalo. Dodávateľ by vám mal poskytnúť aj kvalitný záručný a pozáručný servis. Mal by vám tiež zodpovedať všetky otázky ohľadom nastavenia, údržby, či opravy okien a dverí.

Všetko musí byť „na papieri“

Všetky zmluvy, ktoré s dodávateľom okien uzatvárate, si určite vyžiadajte v písomnej forme. To platí tak pre kúpu a dodávku okien, ako aj pre prípadnú montáž alebo servis. Doklady o platbách za okná a ďalšie služby sú samozrejmosťou. Všetky si starostlivo uschovajte. Bez nich je prípadná reklamácia nemožná.

Ak je dodávateľ okien naozaj seriózny, mal by vám poradiť aj ohľadom samotného výberu okna. Spolu by ste mali rozobrať vaše požiadavky a mal by vám ponúknuť to najvhodnejšie riešenie, šité na mieru pre vás. A presne takého dodávateľa určite hľadáte.

 

 

 

You may also like