Home Bývanie Pracujete často z domu? Zariaďte si pracovňu štýlovo a prakticky

Pracujete často z domu? Zariaďte si pracovňu štýlovo a prakticky

by v f
Práca z domu

Práca z domu už dnes nie je ničím nezvyčajným. Faktom je, že mať doma svoju pracovňu alebo len malý pracovný priestor je výhodou. Mnohí ľudia však podceňujú to, ako majú svoje domáce pracovne zariadené. Ak totiž urobíte v zariaďovaní chybu, budete to nielen vidieť, ale aj cítiť na vašom sústredení a produktivite. Zariaďte si pracovňu s našimi jednoduchými tipmi a nenechajte si tak pokaziť pracovný výkon.

Jednoduché zmeny s veľkým efektom

Prvou úlohou, ak ešte svoje pracovné miesto v dome nemáte, je nájsť jedno, čo najvhodnejšie. Nie, nemusí to byť celá izba. Stačí odľahlý kút v obývacej miestnosti. Už ste ho našli? Môžete sa teda pustiť do zariaďovania.

Stolička a stôl sú základ. Správne nastavená výška stoličky je, keď máte chodidlá položené na zemi. Ideálna výška stola je, keď máte pri práci na počítači ruku položenú vodorovne na stole. Stôl môžete umiestniť aj do stredu miestnosti, ak vám to priestor umožňuje. Pri umiestnení stolu do rohu myslite na zástrčky, aby ste nemuseli cez celú izbu ťahať neestetické predlžovacie káble.

Vyberte praktický úložný priestor. Či už to bude skriňa, police alebo zásuvky. Majte veci upratané, aby ste svoju pozornosť sústredili na prácu, nie na kopy papierov na stole.

Prirodzené svetlo je ideálne, ale nie nevyhnutné. Stôl umiestnený oproti oknu s výhľadom znie výborne. Ak takúto možnosť nemáte, aj umelé osvetlenie ho vie dostatočne nahradiť. Okrem toho sú veľmi praktické aj stolové lampy, ktoré slúžia ako dodatočný zdroj svetla napríklad na prácu večer.

Nenechajte steny prázdne. Vkusný obraz alebo fotografia, či možno koláž z viacerých kusov vytvorí zaujímavý efekt. Obrazy na plátne sú jednou z možností, ako štýlovo vyplniť prázdny priestor na stene. Nie je nič horšie, ako pri práci pozerať na prázdnu stenu.

Oživte priestor – doslova. Rastliny v miestnosti slúžia nielen ako estetický doplnok, ale vnesú do nej aj zaujímavú textúru. Okrem toho ich schopnosť čistiť vzduch je najmä v pracovni užitočná.

Rada na záver

Ak ešte stále premýšľate, ako zaplniť prázdnu stenu, zaveste naň originálne ručne maľované obrazy. Nájdete ich v rôznych rozmeroch a dizajnoch. Je to ideálny doplnok do pracovne aj téma na rozhovor s návštevou.

Zdroj obrázku: New Africa  / Shutterstock.com

You may also like