Home Ekonomika Kríza sa blíži! Ochráňte svoje úspory vďaka zlatu!

Kríza sa blíži! Ochráňte svoje úspory vďaka zlatu!

by v f

Chcete svoje financie ochrániť pred blížiacou sa finančnou krízou, ktorá nás skôr či neskôr zasiahne? Ideálnym riešením je investícia peňazí do zlata. V tomto článku vám ukážeme, prečo.

Ak sa rozhodnete svoje peniaze uchovať v hmotnej forme, teda investovať ich do určitého hmotného statku, myslieť by ste mali na niekoľko základných vecí. Daný hmotný statok by si mal dlhodobo držať svoju hodnotu, ideálne rásť na hodnote. Mali by ste ho byť schopný v budúcnosti jednoducho predať. A čo je hlavné, mal by byť jednoducho skladovateľný, s čo najnižším rizikom straty hodnoty v dôsledku pôsobenia rôznych vonkajších vplyvov. Populárnym hmotným statkom, do ktorého mnohí investujú svoje úspory, sú nehnuteľnosti. Pri nich sa však musíte pripraviť na mnoho starostí naviac a neistú cenu v budúcnosti. Ideálnym riešením nie sú ani obrazy a starožitnosti, ktoré sú zaťažené pomerne vysokou daňou z pridanej hodnoty. Naviac, musíte ich uchovávať v špeciálnych priestoroch, aby sa pôsobením vonkajších vplyvov nepoškodili.

Investičné zlato sa tak v aktuálnej dobe javí ako ideálna investícia, keďže nevykazuje prakticky žiadne nevýhody iných hmotných statkov. Naopak, prináša viacero pozitív!

Zlaté mince, tehly a odliatky

Investičné zlato sa vyznačuje svojou rýdzosťou na úrovni 24 karátov, jedná sa tak o najrýdzejšie zlato, aké sa dá na trhu zohnať. Výhodou zlata je skutočnosť, že sa s ním obchoduje na celom svete, a to už tisícky rokov. Zlato si v dlhodobom horizonte drží svoju cenu, máte tak istotu, že ho budete vedieť kedykoľvek rýchlo predať za nákupnú cenu, alebo dokonca za vyššiu cenu. Zlato môžete kúpiť v rôznych formách. Najskladnejšie sú zlaté mince a odliatky, pri vyšších investíciách sa zas oplatia zlaté tehly. Zlato nie je náchylné na poveternostné vplyvy a má vysokú teplotu topenia, nepoškodí sa tak ani pri požiari. Môžete ho tak skladovať kdekoľvek, bez rizika straty hodnoty.

Tak neváhajte a zabezpečte svoje úspory pred krízou aj vy. Vďaka zlatu je to mimoriadne jednoduché!

You may also like