Home Spravodajstvo Aké výhody prinášajú plastové euro palety?

Aké výhody prinášajú plastové euro palety?

by v f

Euro palety sú základným pomocníkom v každom sklade a pri logistike tovarov. Kým doteraz sme boli zvyknutí prakticky výhradne na tradičné drevené euro palety, v dnešnej dobe sa začína presadzovať najmä výhodnejšia novinka – plastové euro palety.

Drevo je materiál, ktorý má zopár výhod, tie sú však vyvážené aj slušným množstvom nevýhôd. Zoberme si napríklad spomínané euro palety. Tie sa vyrábajú z dreva, ktoré je pomerne odolné a udrží aj veľké hmotnosti tovarov, ktoré sa na palety ukladajú. Azda najväčšou výhodou drevených paliet je však rýchla a lacná výroba plus nenáročnosť na ekologickú likvidáciu. Značnou nevýhodou je však citlivosť dreva na vonkajšie vplyvy, a teda pomerne krátka životnosť. Drevené palety sa každým jedným nákladom citeľne znehodnocujú, je potrebné ich pravidelne meniť a kontrolovať ich stav. Ako firma tak máte zbytočne veľa problémov naviac. Tieto ťažkosti sa snažia riešiť práve plastové euro palety. Tie prinášajú niekoľko zásadných výhod, ktoré ich v pomyselnom rebríčku efektivity a výhodnosti radia výrazne nad tradičné drevené palety.

Vysoká nosnosť, nízka hmotnosť

Jednou z najvýhodnejších vlastností plastu je nízka hmotnosť, avšak zároveň vysoká mierna odolnosti a taktiež aj nosnosti. Plastové euro palety rozhodne nie sú len nejakou čiastočnou alternatívou k tradičným riešeniam, práve naopak. Plnohodnotne si poradia s akýmkoľvek nákladom. Sú plne homologizované, testované a spĺňajú rovnaké normy ako klasické euro palety. Ich rozmery sú taktiež normalizované, pri plastových euro paletách si však taktiež môžete nechať prispôsobiť ich rozmery podľa individuálnych potrieb. Nezanedbateľným aspektom je aj jednoduchá recyklácia po skončení životného cyklu palety. Vďaka dlhej životnosti si však môžete byť istí, že plastové euro palety len tak skoro meniť nebudete.

Kvalitné plastové euro palety nájdete v ponuke spoločnosti Schoeller Allibert. Tak neváhajte a zaveďte moderné plastové palety do vašej firmy aj vy!

You may also like