Home Bývanie Katalógové projekty ako výhodnejšia alternatíva pri riešení nového bývania

Katalógové projekty ako výhodnejšia alternatíva pri riešení nového bývania

by v f
Katalógové projekty ako výhodnejšia alternatíva pri riešení nového bývania

Katalógové projekty sa tešia čoraz väčšej obľube zo strany zákazníkov. Neustále totiž vznikajú takmer perfektne zarovnané nové stavebné pozemky, ktoré sú skvelým základom pre domček z už existujúcej ponuky. Tento výber však v sebe skrýva omnoho viac výhod, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Výhodnejšia cena

Jedným z hlavných lákadiel na výber z katalógových projektov je ich cena. Tá je v porovnaní s cenou projektu na mieru približne tretinová. Výberu už hotového projektu sa preto dozaista poteší vaša peňaženka, pričom takto ušetrené financie môžete investovať inam. V prípade, že nájdete projekt, ktorý je ako stvorený pre vás a spĺňa požiadavky všetkých členov rodiny, je to jasná voľba.

Pozor si však dajte na prípadné plány posunov nosných alebo obvodových stien katalógového domu. Cena takéhoto projektu by sa podstatne navýšila a v konečnom dôsledku by to nemuselo byť najvýhodnejšie riešenie.

Pestrá ponuka projektov

Ak vás nepresvedčila podstatne nižšia suma za katalógový projekt, názor možno zmeníte pri prezeraní samotných návrhov. Na trhu je momentálne obrovské množstvo takýchto projektov. Pri troche hľadania si tak určite vyberie každý. Od 2-izbových domov cez 5 a viac izbové až po projekty rôznych rekreačných chát prispôsobených na víkendový oddych, ale aj na celé prázdniny.

Vidíte, čo kupujete

To, že vidíte, čo kupujete, je jednou z obrovských výhod katalógových projektov. Predstavu o konečnej vizualizácii tak získate takmer ihneď. Samozrejmosťou je, že farbu, prípadne exteriérový obklad alebo druh stierky, si prispôsobíte už počas samotnej stavby. Týmto sa vyhnete potrebe architektonického návrhu domu, dokonca budete mať v niektorých prípadoch možnosť 3D prehliadky samotného domu, čo vám vašu predstavu ešte viac spresní.

 

Rýchlosť dodania projektu

Rýchlosť dodania projektu z katalógového výberu sa zvyčajne pohybuje okolo 1 až 2 týždňov. Pre porovnanie uvádzame, že doba dodania návrhu pre dom na mieru sa môže predĺžiť aj na 5 až 10 týždňov. Je to preto, že celý projekt sa musí vyhotoviť od nuly a vplýva naň omnoho viac faktorov.

Kvalita spracovania

V prvom rade je potrebné uviesť, že kvalita spracovania závisí od projektanta alebo architekta. To sa týka ako projektov domov na mieru, tak aj katalógových projektov. Tvrdenie, že je projekt z katalógu menej kvalitný, je však v tomto prípade úplne nerelevantné. 

V niektorých prípadoch môže ísť práve o presný opak. A to preto, že po niekoľkých predajoch projektu z katalógu dokáže architekt na základe spätnej väzby od klientov vychytať aj tie najmenšie detaily, čím takýto návrh na kvalite do budúcna len získa.

Zdroj: pexels.com

You may also like