Home Bývanie Je kožený gauč nesmrteľný?

Je kožený gauč nesmrteľný?

by admin

Obývačka, miesto, kde to žije aj bez Mattoni, miesto, kde sa stretáva rodina, miesto, ktoré môžete označiť za srdce domu či bytu. No problém nastáva vtedy, keď prišiel čas vymeniť nábytok, ktorý si ešte pamätá aj cisára Františka a nahradiť ho novým. Lenže ten chce taký, tá chce onaký, hentí chcú makový. Ako uspokojiť všetkých? To sa jednoducho nedá, ale môžete urobiť kompromis – vyberte si nábytok z viacerých štýlov.

 

Nebojte sa kombinovať štýly

Kedysi nemysliteľné, dnes trendy – kombinácia dvoch štýlov, ktoré sa k sebe na prvý pohľad nehodia. Kombinácia moderného štýlu s vidieckym, rustikálnym či historickým. Kontrast je to, čo potrebuje každá obývačka, aby v nej vynikli jednotlivé kúsky. Keď máte len jeden štýl nábytku, všetky kusy zapadnú do konceptu a nevynímajú sa tak, ako keď do moderného štýlu zasadíte historickú stoličku, ktorú si každý okamžite všimne. Ktorý kus nábytku by mal byť dominantou obývačky? Jednoznačne sedačka.

 

Akú sedačku si vybrať?

Koža? Textil? Večná dilema. Kvalitné kožené sedačky majú tú výhodu, že sú nadčasové, nesmrteľné  a neošúchajú sa tak rýchlo ako textilné. Máte domáce zvieratká? Alebo mladého chemika, ktorý na gauči rád mieša lektvary? Potom je vhodnejšia koža, z ktorej stačí chlpy iba povysávať a vyliatu tekutinu utrieť. Textilný gauč má zase tú výhodu, že v lete, keď naň svieti slnko, nie je taký horúci ako koža.

 

Starostlivosť o kožu

O kožu, keď chcete, aby vám gauč vydržal celú generáciu, sa musíte starať. Ako? Aspoň raz za polroka sedačku naimpregnujte špeciálnym prípravkom, pretierajte ju vlhkou handričkou a hlavne – držte ju od slnka a tepla, lebo by mohla popukať. Keď svieti slnko do izby, zastrite. Nemáte čím? Kúpte si žalúzie alebo rolety. Máte gauč pri radiátore? Premiestnite ho, aspoň meter od zdroja tepla. Takto vám kožený gauč vydrží aj viac ako desať rokov.

 

You may also like