Home Bývanie Ako vybrať vhodné osvetlenie do miestnosti

Ako vybrať vhodné osvetlenie do miestnosti

by v f

Všetky izby v domácnosti sú jedinečné. A preto je pre každú vhodné iné svetlo. Zvoliť si správne osvetlenie a svietidlo sa môže byť komplikované, no nemusí byť. Stačí, ak si nájdete nejaký ten čas a trpezlivosť.

Zatiaľ čo v obývačke stačí jedno hlavné osvetlenie, v kuchyni je ich treba viacero. Zvoliť si správne interiérové svietidlá netreba komplikovať, no treba si ho premyslieť. Osvetlenie vám dokáže spríjemniť nielen večer, no pri málo prirodzenom svetle aj cez deň vhodné zasvietiť.

Osvetlenie v kuchyni

Kuchyňa je miestnosť, kde je potrebné dostatočné množstvo osvetlenia. Je tu vhodné mäkké svetlo, ale aj chladnejšie a o trochu priezračnejšie svetlo. Mimo hlavného a centrálneho osvetlenia by tu mali byť aj ďalšie tipy.

Centrálne osvetlenie sa dá riešiť prostredníctvom veľkého lustra nad stolom, po prípade kuchynským ostrovčekom. Ako hlavné osvetlenie sa dá použiť forma viacerých svietidiel. Kreativita sa dnes neobmedzuje.

Osvetlenie v kúpeľni

Kúpeľňa patrí medzi miesta, kde sa každý deň pripravujeme do práce a večer naopak do postele. Preto je nutné, aby sme tu mali dostatočne vhodné osvetlenie. V kúpeľni je možné mať silnejšie a chladnejšie svetlo, v ktorom je možné vidieť aj menšie detaily.

Ktoré svetlo zvoliť? Ideálne je mať centrálne svetlo, ktoré je hlavné. Ak máte väčšiu kúpeľňu, dôležité aj svetlo umiestnené pri zrkadle. Kľudne môžete zvoliť bodové svietidlá, ktoré sú rozložené po celej kúpeľni.

Osvetlenie v obývačke

Pozrime sa na izbu, kde trávime väčšinu svojho dňa. Obývačka je miestom pre sledovanie TV, odpočívanie a uvítanie hostí. Zvolené osvetlenie ovplyvní to, ako sa v tejto izbe budete cítiť, kvôli čomu treba vybrať s rozvahou.

Svietidlo ako bodové osvetlenie vo forme stropu, veľkého alebo malého lustra je dobrým riešením. Bodové svetlo a malý luster bývajú vhodnejšie do obývačky zariadenej minimalisticky. Veľké lustre sú zas vhodnejšie do miestnosti, ktorá je preplnená.

Osvetlenie v spálni

Osvetlenie v spálni si zaslúži mäkké a teplé svetlo. Ak máte deti, ideálne je tienidlo. Výhodou je, že máte na výber veľké množstvo detských lustrov s rôznymi motívmi. Určite si vyberte niektorí aj vy.

Hurá do zariaďovania

Vybrať si vhodné osvetlenie do domácnosti sa môže zdať náročným. No v skutočnosti nie je. Všetky izby si zaslúžia správne osvetlenie, stačí pred nákupom trochu popremýšľať. Tento článok je tu na to, aby vám s výberom pomohol.

 

foto:

 

You may also like