Home Šport Aké športové oblečenie odporúčajú odborníci?

Aké športové oblečenie odporúčajú odborníci?

by v f

Vedeli ste, že je vedecky potvrdené, že už len samotný fakt, že sa oblečiete do športového oblečenia, podporí vašu chuť a motiváciu do cvičenia? Podľa odborníkov má športové oblečenie značný podiel aj na intenzite cvičenia. Dôvodom je, že sami seba budete vidieť v úlohe športovca, čo vás nakopne k lepším výkonom. Športové oblečenie je nielen motiváciou k cvičeniu, ale ponúka aj potrebné pohodlie, pretože je presne prispôsobené na fyzickú aktivitu. Aké športové oblečenie odporúčajú odborníci?

Športové materiály

Veľmi obľúbeným materiálom pre športové oblečenie je takzvaný softshell. Je efektívny a využíva sa na výrobu mnohých druhov športového oblečenia, veľmi často sú to práve bundy na beh či turistiku. Je príjemný na dotyk a vhodný do teplôt od 5 do 15 stupňov. Známym materiálom je aj Gora-Tex, ktorý sa využíva pri športovom oblečení každého druhu. Vyrábajú sa z neho napríklad aj legíny na cvičenie či športová spodná bielizeň. Tento materiál neprepúšťa vodu a efektívne odparuje pot. Zároveň zvonku poskytuje ochranu pred dažďom aj vetrom. Legíny na cvičenie nájdete často aj v materiáloch spandex alebo zmesi polyestru a spandexu. Tento materiál sa vyznačuje špeciálnymi vláknami, ktoré regulujú odvádzanie potu a tak zabezpečujú komfort pri cvičení.

Mnohoúčelové legíny na cvičenie

Obľúbeným kúskom športového oblečenia rovnako ako pre ženy tak aj pre mužov sú legíny na cvičenie. Majú všestranné využitie na akýkoľvek druh športu, či už je to cvičenie v posilňovni, joga, tanec alebo beh. Legíny na cvičenie ponúkajú pohodlie, flexibilitu a neobmedzujú pri pohybe. Ak pravidelne športujete či sa venujete fyzickým aktivitám, legíny na cvičenie by rozhodne nemali chýbať vo vašom športovom šatníku. Pri ich výbere sa však zamerajte nie len na ich dizajn a motívy, ale aj na to, aby boli vyrobené z kvalitných materiálov. Legíny na cvičenie od Dedoles sú vyrábané práve zo zmesi polyesteru a spandexu a sú vybavené širokým elastickým pásom, ktorý nielen zabezpečuje pohodlné nosenie, ale aj opticky zúži postavu. Pri pohybe sa legíny na cvičenie od Dedoles nekrčia a môžete si byť istý, že aj počas intenzívnej tréningovej činnosti budete v suchu, pretože sú špeciálne navrhnuté tak, aby regulovali odvádzanie potu.

Na šport aj každodenné nosenie

Ďalším často využívaným kúskom športového oblečenia sú športové kraťasy. Sú vhodné nielen na teplejšie obdobie, ale môžete ich skombinovať aj s legínami. Športové kraťasy sú vhodné nielen na cvičenie, ale môžete ich využívať a na každodenné nosenie. Sú vyrábané zo zmesi polyesteru, ktorá sa vyznačuje vzdušnosťou. V ponuke od Dedoles nájdete aj športové kraťasy, respektíve cyklistické šortky, ktoré sa dokonale hodia nielen pre nadšencov cyklistiky, ale svoje využitie nájdu aj ako každodenný, v poslednej dobe veľmi obľúbený, doplnok outfitu. V súčasnosti sú veľkým hitom a využiť ich môžete napríklad aj na jogu či prechádzku.  Sú vyrobené zo stopercentnej bavlny a zabezpečujú pohodlné nosenie. Okrem toho, takéto športové kraťasy sú vhodné aj pre ženy, ktoré by chceli zvýrazniť svoju ženskosť.

Športové oblečenie je skutočným pomocníkom pri akejkoľvek športovej aktivite. Či už preferujete posilňovňu, hodiny jogy, cyklistiku či akýkoľvek iný šport, určite by ste si mali vybrať športové oblečenie z kvalitných materiálov. Tak sa budete cítiť nielen pohodlne, ale aj motivovaný do cvičenia. Vyberte si svoje legíny na cvičenie, športovú podprsenku, tričko, bundu či športové kraťasy a pustite sa do toho!

You may also like