Home Bývanie Ako spoznať kvalitné hliníkové okná od nekvalitných

Ako spoznať kvalitné hliníkové okná od nekvalitných

by v f
Ako spoznať kvalitné hliníkové okná od nekvalitných

Hliník sa stal obľúbenou voľbou pre architektov navrhujúcich rámy okien v nových domoch. Hliníkové rámy s elegantnou sivou farbou alebo jemnou farbou dreveného uhlia si od 80. rokov minulého storočia prešli dlhú cestu a dnes patria medzi najkvalitnejšie materiály. Ako však spoznať kvalitný produkt? Prečítajte si článok a zistíte.

Pre mnohých ľudí, ktorí vyzdobia svoj dom, je dekorácia okien a dverí pomocou hliníkových profilov lisovaním veľkým problémom. Preto pre tých, ktorí si chcú vybrať skutočne nákladovo efektívne hliníkové okná a dvere, by mali byť nasledujúce tipy veľmi dôležité.

Tesnenie

Ľudia by mali venovať osobitnú pozornosť tesniacim vlastnostiam týchto hliníkových okien pomocou intarzovaného skla, najmä výrobkov z dutého skla. Ak tesniaci výkon nie je dobrý, povedie to k znečisteniu dutej vrstvy a ovplyvní to celkový vzhľad.

Hliníkové komponenty okien

Spojovacie časti týchto okien, ktoré sú vyrobené z hliníkových okenných profilov, by mali byť dostatočne pevné. Výplňový materiál odolný voči korózii je veľmi potrebný na to, aby spojovacia časť mala dobrú tesnosť a vodotesnosť.

Cena

V bežných situáciách je pre vysoko kvalitné hliníkové okná a hliníkové vchodové dvere cena vyššia ako cena nízko kvalitných hliníkových dverí z hliníkových zliatin asi o 30%. Dôvodom je, že vysoko kvalitné okná boli výrobkami vysoko kvalitných hliníkových profilov a vysokovýkonných dielní.

Niektorí výrobcovia robia skratky, aby znížili náklady, a následne ich výrobky obsahuj väčšie riziká. Ľudia by preto mali byť najlepší výber hliníkových dverí, ktoré majú vysoko kvalitné hliníkové profily.

Kvalita procesu

Všetky vysoko kvalitné hliníkové dvere a okná prešli precíznym opracovaním a zváraním. Najmä spojovacie časti tohto produktu sú veľmi hladké. Naopak, nekvalitné hliníkové okná a dvere často nevyberajú hliníkové profily na vytláčanie so štandardnými špecifikáciami a ich spracovanie je veľmi ošemetné. Rámy dverí a iné miesta nemôžu byť rovne spojené rohmi.

Hliníkové profily

Vysokokvalitné hliníkové okná vždy používajú rozbité izolačné hliníkové profily a ich hrúbka steny by mala byť obyčajne hrubšia ako 1,4 mm. Hliníkový profil by mal mať rovnakú farbu. Na druhej strane by ľudia mali kontrolovať povrch hliníkových profilov týchto okien a dverí.

Všeobecne by povrch týchto častí nemal mať poklesy, vydutie a iné zjavné chyby, ako sú praskliny.

Povrchová kvalita okien

Dekoratívny povrch dverí a okien by nemal mať zjavné poškodenie. Povrch ochrannej fólie dverí a okien by nemal mať škrabance. Dvere a okná vedľa seba by nemali mať výrazný farebný rozdiel.

Dvere a povrchy okien by nemali mať hliníkové triesky, škvrny od oleja, alebo iné škvrny. Montážne škáry by zas nemali byť vyliate lepidlom.

Hliník je aj ekologická voľba

Ak vás životné prostredie zaujíma, hliník je stopercentne recyklovateľný bez straty kvality. To znamená, že keď sa vaše okná nakoniec musia vymeniť, rámy sa môžu roztaviť a prepracovať na niečo nové. Ak sa ich rozhodnete vymeniť, môžu sa recyklovať znova a znova.

 

 

You may also like