Home Bývanie Aké sedačky sú u Slovákov najpopulárnejšie?

Aké sedačky sú u Slovákov najpopulárnejšie?

by v f

Autá, kuchyne, či oblečenie. To všetko podlieha trendom a s nimi sa mení aj nákupné správanie zákazníkov. Raz je v móde mať kuchyňu vo vysokom lesku, inokedy hrá prím vintage štýl.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že aj sedačky postupne prechádzajú vývojom, aby uhasili dopyt po požiadavkách zákazníkov.

Poďme sa spoločne pozrieť na vlastnosti sedačiek, ktoré oslovujú slovenského spotrebiteľa a je po nich najväčší dopyt.

Konštrukcia

Pred rokmi, s nástupom rôznych zahraničných hobby centier a reťazcov, boli populárne sedačky vyrobené nie z veľmi odolných materiálov. Chýbala im pevnosť, postrádali masív a preto sa používaním pomerne rýchlo opotrebovali. Zákazníci si postupne uvedomili, že kvalitná sedačka vie vydržať pri dobrej starostlivosti až raz toľko, niekedy ešte dlhšie. Preto sa ich pozornosť upriamila na kvalitné, masívne produkty, ktoré vydržia a poskytujú neporovnateľný komfort.  S nástupom pandémie si postupne začali uvedomovať, že môžu ekonomiku podporiť kúpou sedacích súprav od slovenských producentov.

Vzhľad

U staršej generácie stále pomerne dosť prevláda dopyt po „rustikálnejších“ sedačkách, aj keď aj tu je viditeľný trend zmeny myslenia. Už niekoľko rokov sa mimoriadnej obľube tešia rohové sedačky. Je to prirodzený vývoj. Mnohí výrobcovia v snahe vyhovieť zákazníkovi upravujú rozmer sedačky až na 1cm. V obývačke tak neostávajú prázdne nevyužité miesta ale sedačka dokonale zapasuje do priestoru. S trendom prepájania kuchyne a obývačky zákazníci objavili možnosť opticky rozdeliť tieto 2 priestory práve rohovou sedačkou „vytiahnutou“ do priestoru a nie zasadenou v rohu obývačky.

Minimalistický, čistý dizajn, hrá stále prvé husle v požiadavkách zákazníkov.

Znovuobjavenú popularitu stále zažívajú tzv. ušiaky, ktoré v sebe snúbia krásny elegantný dizajn a pohodlie.

Materiály

Kým pri dizajne a konštrukcii sa viacmenej vracajú isté trendy, pri materiáloch vývoj pokračuje neuveriteľným tempom a už sa „nepozerá“ do minulosti. Slovenskí zákazníci čoraz viac prihliadajú na poťahové materiály, či výplň sedačiek. Vlastnosti poťahov vybavených nanotechnológiou odpudzujúcou vodu a nečistoty sa stávajú zaujímavé pre čoraz väčší okruh zákazníkov.

Studiospanku.sk je poprednou, čisto slovenskou firmou, ktorá tieto trendy sleduje a prispôsobuje tomu aj svoj výrobný program. Ich sedačky sú vyrobené z masívnej drevenej konštrukcie, potiahnuté špičkovým materiálom a vo vnútri sa skrývajú pokročilé molitanové výplne pre vytvorenie dokonalého komfortu.

Rozmery sedačky vedia prispôsobiť tak, aby na centimeter presne zapadla do vašej obývačky. Presvedčte sa sami priamo v ich showroome v Žiline.

You may also like